Normalde filminize önemli bir oyuncu katılıyorsa bunu bağıra çağıra duyurursunuz. Yeni bir futbolcu transferi gibi imza törenleri, özel sunumlar falan olmalıdır ki, insanlar bu promosyonlardan etkilenip filminizle ilgili konuşmaya başlasın. Hele Star Trek gibi üçüncü filminin çekime hazırlık süreci sancılı geçtiyse, bu tarz bir yaklaşım ilgiyi yeniden üzerinize çekmeniz için kritik bile olabilir.

Ama Star Trek böyle bir yöntem izlemek yerine, daha basit, daha şaşaasız ama çok daha anlamlı bir yol seçmiş kadrolarına yeni katılan ismi açıklamak için. Hollywood’un yıldızı hızla yükselen isimlerinden Idris Elba’nın filmin kadrosuna katıldığı haberi Omaze ile ortak yapılan bir yardım organizasyonunun videosunda ortaya çıktı. Toplanan parayla farklı yardım derneklerine yapılacak yardımın yanında, katılanlardan birinin filmde rol alacağı, altı kişinin de filmin çekimlerini yerinde izleme şansı bulacağı kampanyanın tanıtımı için yapılan videonun sonuna doğru, “Idris bize katıldığına sevindim” cümlesiyle oyuncunun kadroda olduğu da duyuruluyor.

Bu arada videoyu izlerken Star Trek’in kadrosunun ne kadar sağlam olduğunu farkettim. Reboot filmlerini genel olarak beğenmeme rağmen çok büyük bir Star Trek fanı olmadığım için olsa gerek, ben de o kadar büyük iz bırakmamışlar. Chris Pine, Simon Pegg, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, John Cho ve Anton Yelchin’den oluşan ekibimiz videoda çok eğlenceleri görünmelerinin dışında filmlerde de aslında aynı havayı yaratıyorlardı. Bu videodan sonra bir anda filmle ilgili heyecanım tavan yaptı.

Yeni filme dönersek, hangi rolde olduğuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmeyen Idris Elba -ki kendisinin bu markaya çok yakışacağı hissiyatı içerisindeyim, hatta mürettebata katılırsa üniformanın üzerindeki duruşunu bile gözümde canlandırabiliyorum- dışında Kingsman’dan hatırlayabileceğiniz Sofia Boutella’nın da kadroya katıldığı filmin kötü adamını ise Bryan Cranston’ın oynayacağı söylentileri dolanmakta. Resmi adı Star Trek Beyond olarak açıklanan filmimizin çekimleri şu an devam etmekte olup 8 Temmuz 2016’da gösterime girmesi planlanıyor.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.