Şimdi bir şeyi söylememiz lazım, zira dürüst olmamız gerekiyor. Şu haberin başlıkta size aktardığımız bilgiden öte hiçbir detayı yok elimizde. “Elimiz” derken, buradaki birinci çoğul şahıs kipiyle Geekyapar’dan söz etmiyorum. İnsanlık olarak “Legion’ın Yaratıcısı Doctor Doom filmi yapıyor” cümlesini derinleştirebilecek hiçbir bilgiye sahip değiliz. Legion’ın yaratıcısı Doctor Doom filmi yapıyor. Buyurun. Bütün bildiklerimizi az önce toplam üç kere okudunuz.

Olay şöyle oldu, Legion için bir panel düzenlendi 2017 San Diego Comic-Con’da. Panelin sonunda Noah Hawley, “Hazır Comic-Con’a geldim, daha önce de hiç gelmemiştim” diyerek özel olarak sonda yapmayı rica ettiği bir duyuruya başladı. “Bir film yapıyorum Fox’la, bahsetmeye değer diye düşündüm” diye devam etti. “Belki heyecanlanırsınız dedim. İki kelime diyeceğim sadece size. İlki Doctor, ikincisi Doom.” Sonra da baya mikrofonu bıraktı gitti adam.

Noah Hawley, malumunuz geçtiğimiz TV sezonuna Legion ile damga vurdu ve süper kahraman TV dizilerine yepisyeni bir soluk kattı. Bu belli ki kendisinin Fox dahilindeki kredisini arttırmış doğal olarak. Neticede Fox ne Dr. Doom, ne de Fantastic 4 ile ilgili aklına 20 yıldır iyi bir fikir bile gelmemiş bir stüdyo olduğundan da, tahmin ediyoruz ki, Hawley böyle bir proje önerince yeşil ışık yakmış. Bu arada projenin Hawley’ye önerildiği tamamen bizim spekülasyonumuz, ama gerçekten yani, Fox’un kendi kendine bir Dr. Doom filmi fikri geliştirip bunu Hawley gibi dediğim dedik bir üreticiye satmış olması bize korkunç olanaksız geliyor.

Çünkü Hawley bu dakikaya kadar hep kendi burnunun dikine giden bir adam oldu. Tutup da Marvel evreninin tartışmasız en önemli kötü adamlarından birini başrole çekmek, onun aklına gelebilecek tipte bir fikir. Ve gerçekten de, çizgi roman okurları çok iyi bilir ki, Doctor Doom’un bir değil birkaç filmi doldurabilecek kadar derin bir mazisi mevcut. Hele ki Hawley gibi aykırılık ile LEGO gibi oynamayı çok seven bir aklın elinde olanaklar uçsuz bucaksız. Biz hiçbir şey bilmesek bile coşuyoruz. Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.