Yılın en büyük geek etkinliklerinden olan San Diego Comic Con, yine tüm şanı ve şöhretiyle gelip çattı. İlk günden düşen haberlerle gözünün kenarıyla bakanların bile dikkatini koparırcasına almayı da başardı üstelik. Sayısız film ve dizileriyle de SDCC panellerini domine eden Marvel’ın, sırf bu etkinliğe özel sakladığı fragmanları da nihayet huzurlarınızda. Gaza gelip gelmemek ise, fragmanları izledikten sonra karar vereceğiniz bir durum. Yani… Bilirsiniz ya, hani… Neyse, izleyip görün en iyisi.

 

THE GIFTED

Bryan Singer’ın yönetmenliğini yaptığı The Gifted dizisi, FOX tarafından ekranlara gelecek. 2 Ekim 2017’de ilk bölümünün geleceğini biliyoruz üstelik. Geçtiğimiz haftalarda da yayınladıkları mini karakter videoları ile de biraz olsun heyecan seviyelerini ölçmeye çalışmışlardı. Fakat görünen o ki, The Gifted için olumlu yönde abartılan bir sansasyon yok henüz. Çoğu kişi ya nötr, ya umutsuz ya da hiç duymamış bile. 

Genç mutantlarımızın şimdilik dizide ne kadar iyi anlatılıp anlatılmayacağından emin değiliz fakat parmaklarımızı da çaprazlamadan edemiyoruz. Marvel’ın televizyon evreninde başardığı önemli işlerin yanı sıra kötü yapımların da olduğunu hatırladıkça bir endişe kaplıyor. Gel gelelim, fragmanda izleyebildiğimiz tüm o güç gösterileriyle hafiften merak uyandırdı diyebiliriz. (Polaris şimdiden radarımızda parladı vallahi) Zira malum bir Marvel yapımının ilk fragmanında gördüğümüz pek güç olmayınca, insan hasret kalmış gibi izliyor bunu. Malum olan yapım ne mi? Buyrun şöyle alalım sizi:

 

INHUMANS

Arkada çalan şarkıyı duyuyor muyuz? “I’m only human” (ben yalnızca insanım) sözleriyle ironik bağlantı kurulmaya çalışan NAİNSANLAR yapımları için bizim çok çiçek düşüncelerimiz yok, siz ne dersiniz bilemeyiz ama.

İlk fragmandan “fazla güç göremedik” yakarışlarımızı duymuş olmalılar ki, SDCC fragmanına özel güç gösterileri serpiştirmeye çalışmışlar. Bakın serpiştirmemişler, çalışmışlar diyoruz. Şahsi olarak, belki düzelir yorumlarımın gittikçe negatif yönde ilerlemesi beni üzüyor ama… Yani sahiden mi Marvel? Medusa’nın saçlarına uyguladığınız CGI’a çok para harcamadınız inşallah? (Utanmasanız evimize gelip IMAX yazan neon tabela asacaksınız, her yerde IMAX diye çığırıyorsunuz, teknolojiniz suyunu mu çekti, hayırdır?) Black Bolt’u çok (!) göstermişsiniz vallahi, o kim köpek zaten, değil mi? Ha bir de, Maximus’u oynayan Iwan Rheon “bitse de gitsek” diye haykırmıyor mu sizce de? Rheon abi, zorla tutuyorlarsa burnuna dokun. Üç kere göz kırp falan. Ne gelirse elimizden abi, sen iste yeter.

 

THE DEFENDERS

https://www.youtube.com/watch?v=D_6J9BqgonU

Hayran damalarımıza hakim olamadık, pek bir coştuk, fazla coştuk, önümüzü alamadılar. Söyleyecek söz de bırakmadılar artık. “SEVİYORUZ ULAN!” demekten başka seçeneğimizin olmadığı Netflix-Marvel dizilerinde, en yüz büzüştürdüğümüz Iron Fist’e bile yükselir hale geldik. Şu fragman var ya şu fragman, düşen tansiyonları düzeltir yemin ediyorum. Stick, Electra derken ekrana çiçekler attıran Sigourney Weaver… 18 Ağustos gözünü seveyim çabuk gel. BEKLEYEMİYORUZ.

 

Hemen hemen The Defenders dizisi için her şey tamam artık, bu trailerlar sonrası yapmamız gereken tek şey oturup gün saymak. Ama ek olarak, şunu da iliştirelim istedik. Zira Stan Lee’nin güzel güzel The Defenders’a övgüler sunduğu bu fragmanın önemi ise sonunda yer alıyor.  “Sanırım tam da vaktinde geldim” sözleriyle karanlıklar içinden çıkan kapı gibi Frank Castle‘ın da, gelecek The Punisher dizisi için hafiften gaz verilmiş. Peki yedik mi biz bu gazı? BİTTABİ! Gel Frank abi, bir çay içmeden yollamayız vallahi!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.