Daha geçtiğimiz gün, çizgi romanların nasıl komple döner kapılı bir alışveriş merkezi kıvamında olduğundan söz etmiştik, anımsıyor musunuz? Bunu konuşmamıza sebep olan şey, Tony Stark’ın bir süreliğine Iron Man titrini Afro-Amerikalı genç kadın Riri Williams’a teslim etmesiydi. Bu önermemize bir kanıt daha sundu bugün Marvel. Diğer Iron Man’lerini de açıkladılar.

Aynen an itibariyle Marvel evreninde üç Captain America (Steve Rogers, Danielle Cage, Sam Wilson), üç Spider-Man (Miguel O’Hara, Peter Parker, Miles Morales) olması gibi, muhtemelen bu sonbaharda da üç Iron Man’imiz olacak. Muhtemelen diyoruz, zira bir tanesi Riri Williams’ın Invincible Iron Man’i. Bir tanesi muhtemelen Civil War II’den çıkan Tony Stark ne yapıyorsa o olacak –Unworthy Thor tarzı. Bir tanesi de Doctor Doom.

InfamousIronMan

Evet evet, baya bildiğiniz Doctor Doom. Brian Michael Bendis’in serisinde önemli bir karakter olan Doctor Doom, Secret Wars’ta Tanrıcılık oynadıktan sonra Bendis’in serisinde karizmatik ve yakışıklı bir figür olarak iyi çocukların hikayesinde rol almıştı biraz. Kendisi sonbaharda Infamous Iron Man olarak çıkacak karşımıza. İşin en heyecanlandırıcı tarafı ise, Brian Michael Bendis ile birlikte muhteşem Daredevil, New Avengers, Spider-Woman ve Moon Knight serilerinde imzası bulunan Alex Maleev çizecek Infamous Iron Man’i.

Dikkatli Marvel okurları, muhtemelen bu fikri fena hâlde tanıdık bulacaklardır. Zira Marvel, vakti zamanında Doctor Octopus’un zihnini Peter Parker’ın vücuduna yerleştirip, Superior Spider-Man olarak gezdirmişti bir dönem. Eğlenceli de bir seriydi açıkçası. Burada da benzer bir tat bekliyoruz. Elbette bu sefer işin içinde “Peter gibi gözüküyorum ama kafam Otto” gibi bir durum yok, o yüzden dinamikler farklı işleyecektir. Ancak yine de merakımız dorukta. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.