Inside Out 2 2024 yılının en merak edilen filmlerinden biriydi. Beklentileri karşılayan ve eleştirmenlerden de iyi bir dönüş alan film hasılat olarak da bunun ödülünü aldı.

Inside Out 2 yılın en merak edilen işlerinden biri olarak belirli bir gişe beklentisini zaten oluşturmuştu analistlerde ama bu kadar büyük başarıyı kimse beklemiyordu tabii. Bir milyar dolar barajını aşan on birinci animasyon olan film aynı zamanda bunu en hızlı yapanı da oldu. Böylece Disney şirketi de Inside Out 2’den önce senenin en çok hasılat elde etmiş iki filmi Dune: Part Two ve Godzilla x Kong: The New Empire’ı yayınlamış olan Warner Bros. Discovery’den liderliği geri aldı. Tabii Disney’in Inside Out 2 dışında benzer bir eşiği geçmesini umduğu başka bir filmi de kapıda!

Inside Out 2 bundan iki yıl önce D23 fuarında duyurulduğunda çoğu insan “Ne gereği vardı?” diye sorgulamıştı. Ben de bu gruba dahil olan insanlardan biri olarak harika bir animasyon olan ilk filmin mirasına zarar geleceğinden endişe etmiştim. Keza Pixar da şirket olarak eskisi kadar hit üstüne hit çıkaramıyordu ve Toy Story 4 ile Elemental gibi işlerle beni kendilerinden soğutmuşlardı bir nebze. Inside Out 2 geçtiğimiz haftalarda vizyona girdiğinde ise eleştiriler oldukça olumluydu, ben de bir umut sinemaya gittim ve beklediğimden daha iyi bir işle karşılaştım açıkçası. Her ne kadar ilk film kadar etkileyici olamasa da Inside Out 2 gerçekten güzel bir devam filmi. Her yaştan izleyiciye hitap etmeyi başarırken insanı da çeşit çeşit düşüncelere sürüklüyor.

Inside Out 2’yi sinemada izleyecek misiniz? Yeni bir devam filmi gelirse hangi duygular kadroya eklensin istersiniz? Filmden böylesine bir başarı bekliyor muydunuz? Yorumlarınızı yazarken duygularınıza hakim olun.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.