Batman: The Animated Series gibi karakterin en ikonik uyarlamalarından birinin arkasındaki isim Bruce Timm’in yeni Batman animasyon dizisi Batman: Caped Crusader için ilk fragman karşımızda!

Batman: Caped Crusader karakteri 1940’larda ele alacak ve bildiğimiz diğer Batman kadrosu da farklı şekillerde yorumlanacak. Yaklaşık bir ay sonra Prime Video üzerinden yayınlanacak olan serinin seslendirme kadrosu da geçtiğimiz günlerde bir kısa video ile belli olmuştu. Başrolümüz Batman Hamish Linklater tarafından hayat bulacak. Catwoman’a Christian Ricci, Harley Quinn’e Jamie Chung, Two Face’e ise Diedrich Bader sesleriyle can verecek.

Bruce Timm’in Batman: The Animated Series zamanı yapmak isteyip de yapamadığı bazı şeyleri de göreceğimiz Batman: Caped Crusader dizisinde Bruce Wayne sadece bir maske ve dikkatleri Batman’in üzerinden uzaklaştırmak için kullanılan bir rol. Karakterin zaten özünde olan bir dinamik olsa da, burada anladığım kadarıyla bu konu daha da ciddi ve yoğun şekilde işlenecek. Catwoman ne ciddi ne de cıvık olacak, Harvey Dent ilk defa Two Face’e dönüştüğünde empati duygusu ne demekmiş anlayacak. Harley Quinn ise psikiyatrist kimliğiyle duyduğu bazı korkunç itirafların cezasını geceleri suçlu kimliğyle kesecek.

Batman: Caped Crusader oldukça ilgi çekici duruyor fragmanda. Batman’in sesini önceki seslendirme kadrosu duyuru videosunda hiç beğenmemiştim ama fragmanda sahnelerde duyunca hoşuma gitti tam tersi şekilde. Batman’in ilk yıllarında her zaman olduğu gibi polis tarafından bir suçlu olarak görülmesi de ana konulardan olacak belli ki. Christopher Nolan ve Matt Reeves evrenlerinin en büyük eleştiri noktalarından “doğaüstü” şeylerin olmayışı da yine bu animasyon dizisinde söz konusu olmayacak bazı sahnelere bakarsak eğer. Genel itibariyle iyi bir iş bizi bekliyor gibi duruyor. İnşallah utandırmaz da favori süper kahramanlarımızdan Batman için yepyeni bir materyale kavuşmuş oluruz.

Batman: Caped Crusader sizce nasıl duruyor ilk fragman itibariyle? İlginizi çekti mi? Seslendirmeler hoşunuza gitti mi? Düşüncelerinizi farklı yorumlamalarla aşağıya doldurabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.