Son zamanlarda internette dönüp duran birtakım yanlış anlaşılmalara Polyannacılık yaparak son vermek istiyoruz. İzniniz var mıdır efenim?

Oyuncuların sosyal medyaları, yer aldıkları projelere dair güncellemeler paylaşmaları için en ideal platformlardan elbette ki. Bunun aksini iddia etmek biraz saçma bir davranış olurdu. Ancak hak verirsiniz ki, son yıllarda birçok haber sitesi de bu konuda en ufak paylaşımı duyurmak için yarışa girdiği için ana sayfalarımız inanılmaz bir dağınıklıkla mücadele etmek zorunda kalıyor. Çoğu zaman kaynağımız olarak kullandığımız, geek kültürüne yurt dışında öncülük eden siteleri de bu kategoriye dahil ediyoruz elbette ki. Çünkü bir haberin suyu çıkmadan da rahat bırakmadıkları için, biz de uzun süre bunlara maruz kalmaktan ötürü biraz şikayetçiyiz, ne yapalım.

Nerede kalmıştık? Heh. Birazcık yurt dışının haber sitelerinden dolayı yakındığımıza göre devam edebiliriz. Oyuncuların sosyal medya hesapları diyorduk. Bunlar, bizim için aslında bir nimet; ancak değerini bilenlere tabii. Gerek Chris Hemsworth olsun gerek de Benedict Wong, bu konuda Avengers 4 filmi için internetin boşboğazlarına birtakım malzeme vermiş ne yazık ki masum paylaşımları ile.

Infinity War sonrası ortaya ne atılsa, aç kurtlar gibi parça pinçik edilen materyallerden biri de artık setten görüntüler. Wong ve Hemsworth’ün “Avengers 4 için yeniden çekime geldik, vuhuhuhu.” tarzında paylaşımlarıyla komplo teoricileri türemiş biraz. Şöyle ki, “Yeniden çekim yapılıyorsa kesin kötü oldu, beklediğimiz gibi güzel bir film göremeyeceğiz.” diyorlarmış bu naçizane arkadaşlar. Biz de ortalıktaki bu pesimistlerin yaydığı safsataları sonlandırmak için de birazcık Polyannacılık yapalım istedik: Hayır, tam aksine kötü olmadı, sadece sonuna karar verilemedi.

Hatırlarsanız bir izleyicinin sırf kız arkadaşını etkilemek için HBO’nun farklı kaynaklarından Game of Thrones’un yeni sezon bölümlerini sızdırdığı bir sene vardı. Hatta HBO, bunun önüne bir sonraki sezonda geçebilmek için şaşırtmalı şeyler yapmaya ve hatta bilerek farklı bölümler çekmeye başlamıştı. Çünkü Game of Thrones dizisinin spoilerını yemek, artık kaçınılmaz ve hatta yemediyseniz de gözünüze gözünüze sokulan bir gerçek haline gelmişti. Ya ilk izleyen olacaktınız ya da çok uzun bir süre internetten uzak bir yaşam sürecektiniz. Bu da na-mümkün olduğundan HBO böyle bir yaptırıma gitmişti. Eh, Marvel’ın şu anda uğraştığı yeniden çekim safsatası da tam bunun kopyası aslında.

avengers-4-7591

Gerek yönetmenleri, gerek oyuncuları ve gerek de Marvel yönetimi olsun; neredeyse herkesçe belli başlı yerlerde söylenen bir söz var artık: “Henüz son belli değil, nasıl bitecek hala emin değiliz.” Bunu oyuncular belirttiğinde, senaryonun tamamına sahip olmadıklarından diyoruz; yönetmenler dediğinde ise henüz karar veremediklerinden… Ancak ortada su götürmez bir gerçek var ki, gerçekten de kimse daha nasıl bir sonun beklediği konusunda net bir karar vermemiş. Russo Biraderler ve Kevin Feige bu konuda birçok yanıltmalı reklam taktiği üzerinde kafa yorsa da, ellerindeki geniş “bitiş” yelpazesinden henüz bir şey seçememişler.

Yani anlayacağınız Avengers 4 filmini, beklediğimizden de iyi sunabilmek için hummalı bir çalışma var ve bu konuda hiçbir masraftan kaçınmıyorlar. Her türlü olasılığı çekip en uygununu filme dahil etme konusunda eminler. Bu yüzden de birden fazla seçenek ile “Game of Thrones-vari” bir politika izlediklerini düşünüyoruz. Yine de şunun altını çizmeden de cümlelerimizi sonlandırmayalım: Her yeniden çekim, sil baştan film sahnelerine giriştiklerine işaret değil. Çünkü bu yeniden çekimler, bizim Avengers 4 filmi için birden fazla son üzerine hala karar verilmemiş olmasından kaynaklanıyor. Filmi en baştan çekmiyorlar yahu…

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.