Şimdi elimizde üç gerçek var. Birincisi, Disney dünyanın en büyük eğlence şirketi ve öyle kalmaya devam etmek istiyor. İkincisi, eğlence sektöründe yakın zamanda yapılan reformlar sayesinde Çin pazarı ciddi bir arzu nesnesi. Üçüncüsü, Disney’nin Mulan diye bir markası var. Bu markayı, diğer Prenses™ markaları gibi canlı bir filme uyarlamak istiyor. Bu üçünü bir araya getirince ne oluyor?

Disney Çin’i fethetmek istiyor. Buna da Mulan’la başlamak derdindeler.

Bu dakikaya kadar Mulan’ın canlı uyarlamasına dair yaptıkları hamleler de bunu gösteriyor zaten. Başrole Çinli aktris Liu Yifei‘yi getirmişlerdi. Filmin prodüktörleri arasında Crouching Tiger, Hero ve Monster Hunt gibi filmler sayesinde seddin diyarında efsane kabul edilen Bill Kong bulunacak. Ve tüm bunların üstüne, coğrafyanın son yıllarda çıkarttığı en büyük uluslararası yıldızı da filme dahil ettiler. Donnie Yen. Nam-ı diğer Ip Man.

Ip Man

Çok uzun süre boyunca Asya kıtasının en popüler aktörlerinden biri olan Yen, Ip Man performansıyla neredeyse tek başına dünyadaki Wing Chun okullarının sayısını yüzle katladıktan sonra Amerikan sinemasına da geçiş yapmış, 2016 yılında Rogue One‘ın kör keşişi Chirrut’u, geçtiğimiz sene ise xXX‘teki kötü karakter Xiang‘ı canlandırmıştı. Şimdi de Mulan’ın akıl hocası Kumandan Tung‘u canlandıracak. Bir yandan üstat Ip Man 4’ü de çekiyor bu arada. O yüzden genel olarak Donnie Yen sevenler için hayat güzel şu sıralar.

Mulan filmi de şık bir istikamette gidiyor. Marvel’ın daha önceki canlı prenses filmleri Cinderella ve Beauty and the Beast gerçekten gişede inanılmaz başarılar elde etmişti. Mulan bu sefer daha farklı bir rotaya gidiyor. Yönetmenliğini Yeni Zelandalı Niki Caro’nun üstleneceği filmi Lauren Hynek, Rick Jaffa, Amanda Silver ve Elizabeth Martin’den oluşan bir ekip kaleme alıyor. Filmin çıkış tarihi şimdilik 27 Mart 2020 olarak kayıtlara geçmiş vaziyette. Bekleyelim görelim.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.