Rick and Morty‘nin dördüncü sezonuna daha çok var. Bunu kabul edin. Sindirin. Arkadaşlarınızla konuşun. Bu yası sevdiğiniz insanlarla birlikte tutmaya gayret edin, yalnız kalmayın, egzersiz yapıp iyi yemek yiyin ve Adult Swim ile Harmon/Roiland ikilisi masa başındaki işi çözerken sabırla heyecanınızı ufukta beliren yeni çizgi romana çevirin. Çünkü Rick ve Morty Dungeons & Dragons evrenine gidiyorlar ve işin arkasında gerçekten muhteşem insanlar var.

Bildiğiniz gibi IDW Publishing etiketi altında yayınlanan süreli bir Rick & Morty çizgi romanı var. Bizim ana dizi evreninden farklı bir düzlemde geçen seri epey eğlenceli, keyifli ve insanın Rick & Morty açlığını gidermesine yardımcı oluyor. Fakat bu Ağustos ayında gelecek olan dört sayılık mini-seri bizi bambaşka bir diyara götürecek. Dungeons & Dragons diyarına. Farazi bir Dungeons & Dragons diyarı demiyoruz. Parodisi demiyoruz. Bu gerçekten Wizards of the Coast, IDW ve Rick and Morty ekibi arasında çaprazlanan resmi bir ortaklık.

İşin müthiş kısmı? Metni kaleme alacak isimlerden biri Jim Zub. Zub Avengers ve Thunderbolts gibi serileri kaleme almış, orta deneyimde bir yazar. Onun ekip arkadaşına ise cümleten bayıldığınızı biliyoruz: Patrick Rothfuss. Kendisi şu sıralar fantastik edebiyat dünyasının bir numaralı göz bebeği olan Kralkatili Güncesi’nin yazarı. “Rick and Morty’ye çok güçlü bir sevgiyle bağlıyım. 5. sınıftan beri de D&D oynuyorum” diyen Rothfuss gerçekten de böylesi bir mini seriyi “Eh?” seviyesinden “Oha” seviyesine çıkartmak için biçilmiş kaftan gibi duruyor.

Çizerlik görevini ise özellikle Fear and Loathing in Las Vegas çizgi romanının kalemşörü olarak nam salan Troy Little üstlenecek. Daha önceden Eisner ödülüne aday gösteilmişliği bulunan Little’ın çok enteresan bir kalemi var ve ilk tanıtım çiziminden de görüyoruz ki, neredeyse Calvin-Hobbes‘umsu tarzı Roiland’ın asimetrik ve çarpık şablonlarıyla güzel birleşmiş.

Rick and Morty Dungeons and Dragons

Yani ortada gerçekten muhteşem bir çizgi roman için gerekli her şey var. Dört sayı. Ağustos’ta başlayacak. Süresi ve sıklığını bilmiyoruz, bu detaylar muhtemelen çıkış tarihiyle birlikte önümüzdeki aylarda açıklanacaktır. Fakat her halükarda taşlar doğru tercih edilmiş. Önümüzde güzel günler olması kuvvetle muhtemel.

Siz ne diyorsunuz? Ne civarda heyecan seviyesi?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.