Şöyle bir söz vardır hani: Son pişmanlık neye yarar? Oturup da pişmanlıklarımızı ve neye yaradıklarını tartışacak olsak belki işin içinden pek çıkamayabiliriz. Ancak gelin görün ki Netflix’in bizim açımızdan bir pişmanlığı, nihayet güzel bir şeye yarayacağa benziyor. O pişmanlık ne mi? Iron Fist elbette.

Daredevil ile başlayan ve Defenders’a kadar ilerleyen Marvel-Netflix birliğindeki dizilerimiz aslında bir süre boyunca hiç de fena gitmiyordu. Daredevil’ın çektiği çizgiyi bir türlü geçemedi hiçbir dizi, Iron Fist’te de yere çakıldı biz hayranlar için. Durum böyle olunca, insanlar Iron Fist’in ikinci bir sezonunun geliyor olmasına bile tepki gösterir oldu. Haklıydılar da zaten. Ancak Netflix bu sefer, bizi çok erken konuştuğumuz için mi pişman edecek, orasından emin olamıyoruz.

San Diego Comic Con, bildiğiniz üzere en büyük etkinliklerden biri. Yüzlerce yapım için adeta bir cennet fuarı olan SDCC, dün itibari ile başladı ve akın akın haberler yağıyor üzerimize şu sıralar. Bunlardan biri de Iron Fist’in ikinci sezon teaserı. Bir dakikadan daha kısa süren teaserımıza önce bir göz atalım, sonra da üzerine birkaç kelam edelim:

Danny’nin “Bu şehrin kahramanı ben olacağım, buralar benim mahallem oğluuum.” sözleriyle kötü adamları patakladığı teaser, muhtemelen birçok insan için yine pek bir şey ifade etmeyebilir. Ancak Comic Con’da verilen bilgilerden birine göre yeni sezondaki dövüş koreografileri için Black Panther’den Clayton Barber ile birlikte çalışılmış. Yani anlayacağınız ilk sezondaki kadar cringe-fest diyeceğimiz türden dövüş sahneleri olmayacak umudu veriliyor hayranlara. Teaserda da bunun kanıtları ufaktan var gibi, ne dersiniz?

Bu teaser haricinde Comic Con’da gösterilip de internete düşmeyen birkaç görüntü daha var elbette. Onlara ise Screenrant’ten edindiğimiz bilgilerle erişiyoruz bizler de. Şöyle ki:

  • Colleen Wing ve Misty Knight’ın Daughters of Dragon birleşmesi
  • Danny ve Davos’un K’un Lun dövüşü
  • Typhoid Mary rolünde Alice Eve’in kısa bir görünüşü
  • Davos’un demir yumruk ile Triad’ları pataklaması

7 Eylül‘de Netflix’e gelecek olan Iron Fist’in ikinci sezonu için şimdilik eldeki bilgiler bunlar arkadaşlar. Şunun şurasında çok az bir süre kalmışken hala neyi gizlemeye çalışıyorlar pek emin olamadık. Yoksa fragmanlara, sahip oldukları tek iyi sahneyi koyup bizi yine izlerken işkence çekelim diye yavaştan mı hazırlıyorlar acaba? Ne dersiniz? Umudunuz var mı ikinci sezon için?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.