Geçtiğimiz günlerde ismi şirin bir biçimce Tom Holland tarafından “sızdırılan” yeni Spider-Man filmi Far From Home ile ilgili her geçen gün yeni bir gelişmenin yaşandığı günlerdeyiz. İlk olarak Jake Gyllenhaal’ın popüler kötü karakter Mysterio olarak kadroya katıldığına yönelik kuvvetli dedikodular konuşulmaya başlandı. Ardından Michael Keaton’ın Vulture karakteriyle tekrar seyirci karşısına çıkacağını doğruladılar. Bir noktada da Curb Your Enthusiasm’dan tanıyor olabileceğiniz J.B. Smoove eklendi oyuncular arasına.

Bugün, geçilen resmi habere göre oyuncu kadrosunda yeni bir isim var: Numan Acar.

Lan?” dediyseniz, doğrusunuz; ismin çağrıştırdığı üzere Acar Türk asıllı bir oyuncu. Kelkit, Gümüşhane doğumlu olan 43 yaşındaki aktör çocukken ailesiyle birlitke Almanya’ya taşınmış ve orada oyunculuğa başlamış. Kebab Connection, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Cenneti Beklerken, Eve Giden Yol 1914 gibi filmlerle çıkışını yapan Acar son birkaç yıldır da Hollywood’da yükselişte. Homeland’in dördüncü sezonunda önemli bir rol üstlenen, Jon Stewart’ın ilk uzun metraj filmi Rosewater’da rol alan Acar; şimdi de Spider-Man: Far From Home’da.

Chameleon

Peki rolü? İşte ilginç olan kısım bu: Rolünün adı sadece Dmitri olarak geçiyor. Ek bir detay verilmemiş, ancak bu isimde Spider-Man külliyatında bir karakter bulunuyor. Tam adı Dmitri Smerdyakov. Ama biz onu daha ziyade mahlasıyla tanırız muhtemelen: Chameleon. Özellikle 90’lardaki Spider-Man çizgi filminde büyük yer kaplayan bu kötü adam Numan Acar’ın performansıyla beyaz ekrana taşınacak olabilir mi? Yüksek ihtimalli duruyor.

Filmin ana kötüsünün Mysterio olacağını düşünürsek Chameleon olsa olsa ilk filmdeki Shocker gibi bir yan kötü olacaktır. Zaten yan kötü olmak için de güzel bir tercih. Evrene uydurması da korkunç kolay. Winter Soldier’daki o yüz karıştırma teknolojisini çalmış ya da çakmış bir suçlu diye tanıtırsınız, dünyayı ele geçirmeye yeltenmez ama Mysterio’nun adına sağa sola göreve falan gider. Bir de alt hikaye döşersiniz “çaktım teknolojiyi ama kötü çaktım, şimdi suratımdan çıkartamıyorum; vah bana vahlar bana böyle değişken suratlı kaldım artık dostum düşmanım bana bukalemun diyor” diye. Buyurun bitti gitti hikaye.

Siz ne diyorsunuz peki bu gelişmelere? Acar gerçekten de Chameleon mu? Yoksa çok büyük bir tesadüf mü? Yorumlara yazın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.