Geçen sezonun güzel sürprizlerinden biriydi iZombie. Benim gibi normalde zombi konseptinden çok da haz etmeyen bir adamı bile -Zombieland bu noktada bir diğer istisnadır ama onu başka bir zaman överiz-  bir sezon boyunca kendisine bağlaması bile büyük bir başarıdır bana kalırsa. İlk sezonu keyifle izleyip bitirmiş ve şurada da başardıklarının hakkını vermeye ve diziye hepinizin dikkatini çekmeye çalışmıştım.

Gerçekten de hemen hemen her şekilde kullanılmış, kaba tabiriyle suyu çıkmış bir konseptin üzerine modern ve yaratıcı bir yaklaşım sergileyerek, buna ek olarak da izleyicilerine şirin ve eğlenceli karakterler sunarak türdaşlarından ustaca sıyrılmasını bilmişti dizimiz. 10 bölüm sürmesinin de avantajını kullanarak baştan yakaladığı havayı gereksiz uzatmalara, klişe hikaye örgülerine takılmadan her bölümü belli bir düzeyin üstünde şekilde tamamlamayı başarmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=i-2-7uRvMyM

Neyse efendim yavaş yavaş yaz dönemini bitirdiğimiz ve yeni sezona adım adım yaklaştığımız dönemde dizilerden haberler de gelmeye başladı ve tabii ki bunların içinde iZombie’nin ikinci sezonu da var. Yeni sezon için üste eklediğim kısa teaser ve en altta görebileceğiniz poster yayınlanınca, bu bahaneyle diziyi izlemiş olanları sevindirmek, unutmuş olanlara hatırlatmak, hala izlememiş olanlara da birinci sezonu bitirmek için hala vakitleri olduğunu söylemek istedim. Zaten 10 bölümcükten oluşan ilk sezon, kış döneminde takip ettiğiniz diziler gelene kadar sizi keyifli bir şekilde oyalar diye düşünüyorum.

Yeni sezonu 6 Ekim’de başlayacak dizimizin fragmanında geçen sezonun kötü adamları Blaine’i ve Max Rager’ın başkanı Vaughn’u tüm heybetleriyle görebiliyoruz. Ravi her zamanki halinde ama sanki Liv biraz daha güzelleşmiş mi nedir? Size de öyle geldi mi? Fragmanda çok fazla birşey ortaya konmasa da, ekranların en başarılı intro şarkılarından birine sahip olan dizimizin yeni sezonunda da bizi eğlenceli dakikaların beklediğinden hiç şüphem yok.

Siz önceki sezonla ve yeni sezonla ilgili neler düşünüyorsunuz sevgili geekler?

izombie-season2-poster

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.