Arrow’un geçen sezonu pek çoğunuzu tatmin etmediği gibi, benim de beklentilerimin çok altında kalmıştı. Kamuoyundaki genel eleştiriler de kötü olunca bu sezona daha fazla özenileceğini, geçen sezonu unutturacak bir sezon olacağını falan düşünüyorduk, ki oyuncu seçimleri haberleri, yeni karakterler falan derken beklentilerimiz de yükselmekteydi. Ama daha dizinin yeni sezonu başlamadan ilk hayal kırıklığımız geldi. Diggle’ın bu sezon artık kostüm giyeceği ne zamandır söyleniyrdu, hatta Arrow’dan Comic-Con haberleri yazımızda da bu söylentiyi paylaşmış çok düşük çözünürlüklü ve bulanık bir görsel ortalarda dolandığı için ona yer vermemiştik.

İşte geçtiğimiz günlerde CW yeni sezon posterlerini yayınlarken Diggle’ın kostümüyle olan bir posteri de paylaştı ve şahsi yorumumu sorarsanız tam anlamıyla olmamış. Kask zaten photoshop’la eklenmiş gibi duruyor, yüzüne de tam oturmamış sanki. Bir de renk olarak parlak, halyle çok işlevsel değil. Tabii bir de “X-Men: First Class”daki Magneto maskesinden çalınmış gibi durması var ki, bambaşka. Kendisinin alık bakışlarına hiç girmiyorum. Başlığı geçersek, kıyafetin altı da kendisinin klasik görünümünden çok farklı olmadığı için kostüm haberlerinde gaza gelen ben fazlasıyla hayal kırıklığına uğradım.

Diggle-720x405

Halbuki haber ilk çıktığında DC’nin önemli karakterlerinden Guardian’ın bir uyarlaması olacağı, kaskın da bu nedenle önemli olduğu gibi nice dedikodular çıkmış, hepimizin ağzının suyunun akmasını sağlamıştı. Tabi hareket halinde görmeden yargılamak biraz haksızlık oluyor, belki dizi içerisinde aksiyon sahnelerinde falan daha iyi durur, üzerine gölge falan gelince veya internetteki tepkilerden dolayı bazı görsel değişiklikler yaparlar ama şu haliyle pek keyifli görünmüyor kanımca. Siz ne düşünüyorsunuz Diggle’ın bu yeni hali hakkında?

Bu arada Diggle’ı ve kostümünü görmek için çok fazla beklememize gerek kalmayacak. Kendisi 7 Ekim’de gerçekleşecek ilk bölümde tam techizat bir şekilde arz-ı endam edecek. Yine de Diggle’ın kostümü dışında Arrow’un yeni kostümüyle dahil olacağı, Damien Darkh, Mister Terrific ve Anarchy gibi yeni karakterlerin boy göstereceği dördüncü sezon için bu hayalkırıklığı heyecanımızı düşürmemelidir kanımca.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.