J.J. Abrams, modern çağda pek artık izine rastlayamadığımız sinemacılardan. Amerikalı yazar-yönetmen, Christopher Nolan ile birlikte; “yaptığım iş hakkında ne kadar az şey bilirseniz, o kadar iyi” şiarına dayanan pazarlama politikaları yürütüp; yine de başarılı olabilen nadir isimlerden. Diğer herkes filmin çıkışına iki hafta kala var olan tüm havalı sahneleri TV spotlarıyla dayamaya var. Dahası, bunu yapmayan birkaçı da filmi için yeterli gazı yaratamıyor izleyicilerde. Ama Abrams yapabiliyor.

Bunun en büyük delaleti, sessiz sedasız; çat diye vizyona sürdüğü 10 Cloverfield Lane filmiydi muhtemelen. Yapımcılığını yaptığı filmin varlığı, şu çağda pek çoğumuz için bir sürprizdi. Sürpriz olması daha da büyük bir sürpriz oldu. Fakat buna rağmen, film sıfır pazarlamayla; sadece insanların hakkında söylediklerinden güç çekerek, 10 milyon dolarlık bir bütçeyle, 100 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

020912-celebs-David-Oyelowo.jpg

Abrams şimdi de yine gizemli bir projenin peşinde. Aynı 10 Cloverfield Lane gibi, Abrams yine yapımcı pozisyonunda; dümende Nijeryalı yönetmen Julius Onah oturuyor. Fakat 10 Cloverfield Lane’in aksine, yeni film, God Particle, biraz daha radarımızda. Hiçbir şey değilse, filmin konusunun “gerçeklikle ilgili bildikleri her şeyi sorgulamalarına sebep olan bir keşif gerçekleştiren astronotların macerası” olacağını biliyoruz. Bir de, kadro hakkında bilgilerimiz var.

An itibariyle, filmin kadrosuna kesin olarak katılan üç isim var Variety’nin haberine göre. Bunlardan ilki, Selma’daki performansıyla adını duyuran David Oyelowo. Diğeri ise Doctor Who hayranlarının Tish olarak anımsayacağı, Belle ve Concussion’da da rol almış olan İngiliz aktris Gugu Mbatha-Raw. Üçüncüsü ise The Great Gatsby ile çıkış yapan, bu sene de The Night Manager’da izlediğimiz Elizabeth Debicki. Bu üçlü haricinde, The Office’in Jim’i John Krasinski’nin de filme imza atmak üzere olduğu söyleniyor. Valla şu an durduğumuz yerden, çiçek gibi bir kadro, merak uyandırıcı bir konu ve sağlam bir proje gibi duruyor gördüklerimiz bize. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.