Jake Gyllenhaal’ün başrolde yer aldığı 1989 yapımı Road House filminin yeniden çekiminden fragman yayınlandı.

Road House filmi eski bir UFC dövüşçüsü olan Elwood Dalton’un Florida Keys adındaki yol kenarında bulunan bir barın fedailik görevini kabul etmesi üzerine gelişen olayları anlatıyor. Filmde Jake Gyllenhaal’e eşlik eden isimler arasında The Suicide Squad filminde Ratcatcher 2 olarak gördüğümüz Daniela Melchior ve UFC denince akla ilk gelen simalardan Connor McGregor da var. 21 mart tarihinde Prime Video üzerinden yayınlanacak film ile ilgili ilginç bir olay ise filmin prömiyerini boykot edeceğini açıklayan yönetmen Doug Liman. Buna sebep olarak ise filmi MGM’e çektiğinde beyazperde için çektiğini ama Amazon firmayı satın alınca işlerin değişmesini öne sürüyor. Amazon yetkilileri filmi görmek istemiş ve test seyircilerinden de oldukça olumlu geri dönüşler gelmiş. Buna rağmen firma filmi sinemalara getirmeden direkt kendi stream platformları olan Prime Video üzerinden yayınlamaya karar vermiş.

Jake Gyllenhaal sevdiğim bir oyuncu ve  izlediğim kötü bir filmi de yok. Her ne kadar son zamanlarda bu tür daha eğlencelik diyebileceğimiz filmlerde görüyor olsak da kendisini, yine de seçtiği projeler ortalama üstü oluyor diyebiliriz. Filmin orijinali hakkında bir fikrim yoktu ama bence fragman güzel duruyor. Muhtemelen keyifli iki saat geçirtir bizlere. Jake Gyllenhaal başrollü Nightcrawler filmini hala izlemediyseniz de şiddetle tavsiye ederim bu arada, resmen Oscarlık performans var orada. Yönetmen Doug Liman ise Mr.&Mrs. Smith filminin de yönetmeni ki o filmi defalarca kez izlemişimdir herhalde.

Favori Jake Gylleenhaal filminiz hangisi? Aynı soru ama Doug Liman için. Sizce yönetmen filminin uğradığı muamele konusundaki isyanında haklı mı? Yorumlarınızı bizlerle şiddete başvurmadan paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.