Jessica Jones ile gönüllerimize imparatorluğunu kurmadan önce de gayet sevilen bir aktristi Krysten Ritter. Rolleriyle, özellikle de Don’t Trust the B- in Apartment 23 bünyesindeki etkileyici performansıyla birçok hayranın gönlüne girebilmişti. Diğer yapımlarından sonra geek damarlara adrenalin pompalayan rolü Jessica Jones ile iyice gözümüzde parlayınca önünü alamadık kendisinin. E şimdi söyleyin, JJ portresiyle hanginiz sevmedi ki onu? Diziyi sevmeyin, eyvallah da… Ritter fena güzel gidiyor, aman Kilgrave kulağına kurşun.

jessica-jones-netflix-defenders-marvel

E tamam Ritter övdük, el üstünde taşıdık da, amacı neydi? Hemen söyleyelim çok uzatmadan: Entertainment Weekly’ye göre, Krtysten Ritter psikolojik korku romanı yazmak için kolları sıvadı! Evet, sahiden, şaka değil bu. Hayatı boyunca yazacağı ilk kitap için fazlasıyla heyecanlı olan Ritter için biz de en az onun kadar sevindik ve heyecanlandık. Genelde bu tür sektörlerde yoğun set saatlerinin baskısında çalışan sanatçılar, ne yazık ki kendilerine bile zaman ayırmakta zorlanıyor. Ama gelin görün ki bizim JJ kendine zaman ayırmayı da bırakın, oturup kitap yazmaya başlamış. Yani hayırdır, Defenders ve JJ için yeterince çalıştırmıyorlar mı hanım kızımızı? Rolünü falan mı kıstılar da imkan buldu? Eğer az Jessica görürsek isyan başlatırız ha!

Şaka bir yana, bir sanat alanında işini yürüten insanların diğer sanat alanlarına da yöneliyor olması gerçekten umut verici ve hoş karşılanabilecek bir şey. Gerçek yazarlığın hakkını yemeden ya da onları küçümseyecek duruma düşürmeden kendilerince başka insanların da edebiyata katkı sağlaması gerçekten şahane bana kalırsa. Ki senaryolar sayesinde az çok karakterler ve bir şekilde hikaye örgüleri hakkında işinin ehli olabilecek bir insan Ritter, bu konuda pek de zorlanacağını düşünmüyorum doğrusu.

6feef9dc801a44321e86a14a94dc256f

“Psikolojik korku romanlarının büyük bir hayranıyımdır. İlk kitabımı yazmak için sarf edeceğim çabadan dolayı da çok heyecanlıyım. […] Bu, bir karakterin macerasını keşfetmek ve kendi kahramanımın kafasının içine girebilmek adına benim için gerçekten çok heyecan verici bir fırsat. Aynı süreç, benim bir role nasıl hazırlandığım konusuyla da birçok ortak noktaya sahip.”

Dedik ya, oyunculuktan kaptığı illa bir şeyler vardır diye; kendisi de belirtmiş aynısını. Bu yorumları üstüne bir de kitabından hafif kurgusal taslaklarını çıtlatıvermiş Ritter: Kitabın ismi Bonfire olacak. Küçük bir kasabanın yozlaşmasını ele alacak olan hikaye, avukat Abby Williams‘ın on yıllık Optimal Plastics’teki araştırma sonrası eve dönüşünü anlatacak. Optimal Plastics, temelde yerel bir şirket ve şehir sularına kimyasalları atmakla ün salmış. Bu süreç boyunca da Abby, lise yıllarında ona dayılanan birinin ortadan kaybolmasına odaklanacak. Abby eşelediği bu konuyla ilgili daha çok şey keşfettikçe de, aslında araştırmalarının ona, kasaba ile ilgili çok daha karanlık sırlar sunacağını görecektir.

Netflix Original Series' "Marvel's Jessica Jones" FYC Screening And Q&A - Red Carpet

Crown Archetype yayın evi tarafından basılacak kitabın resmi çıkış tarihi 7 Kasım 2017. Tabii dilimize çevrilip çevrilmeyeceği ya da en azından bir şekilde bizdeki yayın evlerinden birinin, kitabın haklarını sahiplenip sahiplenmeyeceği konusunda konuşmak için henüz çok erken. Ama gönül istiyor ki, biz de görelim bir bakalım, JJ’imiz neler döktürebiliyormuş kalemiyle.

E ne diyelim o zaman, hayırlı uğurlu olsun Ritter! Senden sağlam bir roman bekliyoruz valla, aşağısı kurtarmaz.

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.