Şu son günlerde bir fragman yağıyor ki üzerimize, sormayın gitsin. Bir tanesini izleyeceğiz derken diğeri aradan kaçıyor, öbürü yan tarafta depar atıp uzaklaşıyor falan. Resmen kürekle attılar üzerimize fragmanları, öldük ama gömenimiz yok gibi bir durum var ortada.

İçlerinden özellikle yazı yazıp birkaç kelam edelim dediğimiz fragmanlardan ikisi de dün gece düştü internete. İkisi de Marvel cephesinden, ikisi de yakın zamanda gelecek yapımlardan. Bunlardan ilki Jessica Jones’u kısaca bir ele alalım, izlemeyeni de varsa bu sayede izlemesine vesile olalım dedik:

https://www.youtube.com/watch?v=hSvnepZS26s

8 Mart‘ta ikinci sezonuyla Netflix’e gelecek olan Jessica Jones’un bu sefer kendi geçmişine daha bir düşeceğini öğreniyoruz fragmanda. İlk sezonda, Defenders’a hazırlık mahiyetinde bir süreç varken, şimdi Jessica’nın ailevi geçmişine ve güçlerine olan arka plan yolculuğuna doğru maraton koşuyoruz. Üstüne üstlük Trish‘in bu sezon Jessica’nın yanına tam anlamıyla bir sidekick olarak katılıp daha aktif olacağı konusunda da fragman bize güzel umutlar veriyor. Güzel bir takım çalışmasına kimse hayır demez, öyle değil mi?

E bir de haberlerimizden bilen bilir ama fragmanın sonundaki ani mor rengine geçiş ve alkışlayan bir çift el sizde de bir kıpırtı yaratmadı mı? Daredevil’den sonra hiçbir Netflix-Marvel dizisine coşum coşum coşamadık gibi hissetsek de Jessica Jones’un David Tennant gibi bir cevheri varken insan sırf merakından ve Tennant sevgisinden bile bakmak istiyor yeni sezona. Purple Man‘i kanadı kırık, boynu bükük bıraktığımız ilk sezon sonundan sonra flashback olarak mı yoksa kanlı canlı olarak mı göreceğimizi de, yeni sezon gelince göreceğiz artık.

Siz ne düşünüyorsunuz yeni Jessica Jones sezonu hakkında sevgili geekler? Çoğunuz “Ne gerek var ikinci sezona yahu!” diyorken çoğunuz da yaşanan hayal kırıklıkları sebebiyle belki coşuyordur, ha? Sonuçta Jessica Jones, Netflix-Marvel işlerinin en son gazlanarak beklediğimiz işiydi. Daredevil sonrası hiçbir diziyle toparlayamadılar ya yükselişlerini… Yine de insanların Daredevil sonrası “JJ de fena olacak ha!” diye gaza gelip izlenme oranlarını tavan yaptırdığı bu dizinin ikinci sezonuna n’apsak, coşsak mı?

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.