Sinemadaki performanslarıyla en az üç nesli elinden geçirmiş olan enteresan insan Arnold Schwarzenegger‘in başrolünde olacağı yeni bir dizi geliyor, hazır mısınız? Bu dizi işlerine yeni giren Amazon‘un yayınayacağı, adının Outrider olacağını bildiğimiz proje Western olacak ve on dokuzuncu yüzyılda geçecek. Arnie bir şerifi canlandıracak, federal mareşalle birlikte adalet kovalayacak, elbette entrikalar yaşanacak, dostlar düşmana, düşmanlar dosta dönüşecek…

Arnold Schwarzenegger

Valiliğini Kaliforniya halkı pek iyi anmasa da, Arnold Schwarzenegger‘in genel kamuoyu nezdinde hâlâ iyi anıldığı tartışılmaz bir gerçek. Avusturyalı aktör hiçbir zaman oyunculuğuyla ön plana çıkan bir sinemacı olmadı, bu konuda pek bir iddia sahibi de değildi zaten. O kanı kaynatan aksiyon filmlerinin karizmatik jönüydü, ama zaman içerisinde devir değişti; jönlerin günleri bitti, hanedanların zamanına geçildi. Arnie de valilik sonrası eski zamanlarını yakalayamadı.

Bu doğal, çünkü artık jönlük denen zanaat filmlerde değil, TV bölümlerinde yaşanıyor. Eskiden sinemaya gitmeden önce filmin başrolüne bakılırdı; Arnold mu, Stallone mu, Willis mi onu seçer giderdik. Şimdi önce marka, sonra isim yazılıyor. TV’de ise hâlâ eskisi gibi “önce mevzu” deniyor ama, mevzunun yanında önem arz eden bir de dizinin jönü oluyor. James Gandolfini, Jon Hamm, Mary-Louise Parker, Edie Falco gibi isimlerin sırasıyla The Sopranos, Mad Men, Weeds, Nurse Jackie gibi eserlerde ne kadar dominant olduklarından hesap edin.

Bu bakımdan valilik dönüşü sinemada dikiş tutturamayan Arnold’un en sonunda TV’ye geçmesi çok doğru hareket. Dizinin Western olması da hoş ve manidar. Mutfak tarafında Trey Callaway ve Mark Montgomery var. Montgomery’nin özgeçmişi bizim gözlere boş, Callaway’inki de popi ama anlamsız TV işleriyle dolu. Zaten Schwarzenegger de yıllarca markasını “popi ama anlamsız” işlerle doldurdu, o yüzden problem yok. Diziden tek beklentimiz Antep fıstığı yerken iyi gitmesi. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.