Jessica Jones’un ilk sezonu, üzerine uzun uzun konuştuğumuz gibi, hatta dürüst olmak gerekirse epey de gömdüğümüz gibi dalgalı bir yapımdı. Netflix – Marvel ortaklığının sonradan gelecek iki işi Luke Cage ve Iron Fist kadar kötü değildi kesinlikle, hatta muhtemelen Cage ve Fist’ten sonra izlesek laf edecek cüreti bile bulamazdık. Ama muhteşem Daredevil’ın hemen peşinden biraz üzmüştü bizi.

Şimdi Defenders yaklaşıyor. Netflix’in belirlediği 18 Ağustos tarihine şunun şurasında iki aydan biraz daha fazla kaldı. O yüzden Jessica Jones’un ikinci sezonunun da gelecek sene ekranlarımızı şenlendireceğini, hatta an itibariyle çekimlerinin sürdüğünü unutmak çok kolay. Şükür ki, dizinin başrolü Krysten Ritter geçtiğimiz günlerde Rotten Tomatoes’a verdiği bir röportajla 2. sezonla ilgili bir beyanda bulundu da, tekrar anımsadık. Şöyle dedi Amerikalı aktris:

Jessica Jones Ep10 2

Bu dizinin tam bir tek oturuşta izlemelik iş olduğunu düşünüyorum. Hatta bu sezon, diğerinden de çok. Bölümleri senaryo olarak alıp da kağıt üzerinde okudukça dahi coşuyorum, bölüm öyle bir yükseliyor ki bir sonrakisine geçmemeniz elde değil. O yüzden, elinizden geldiği kadar yaymaya çalışın ama belki çıktığı zaman haftasonu planlarınızı iptal etseniz iyi olur…

Ritter’ın söylediği şeyi tahayyül etmek zor değil, Netflix’in ilk dönem büyük hitleri çoğunlukla bu şekildeydi. Enteresandır, Marvel-Netflix ortaklığı hiç bu “bölüm sonuna öyle bir coştur ki, sonrakine geçmek farz olsun” taktiğine çok yüklenmedi, bilakis pek çoğu da kısık ateşte pişen ve yavaş yavaş açılan işlerdi. Jessica Jones herhalde “başımızdan bir Defenders geçti, artık hanya konya açıkta” diye düşünüp, ikinci sezonda gazı körüklemiş. E şikayetimiz yok. Siz ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.