Arkadaşlar sıkı durun, Joaquin Phoenix’li solo Joker fimiyle ilgili elimize The Hollywood Reporter sağ olsun epey sağlam bilgiler geldi. Hepsini sırayla geçeceğiz; nefes alın, nefes verin, duyacağınız şeylerin çoğu sizi heyecanlandıracak.

Öncelikle, filmimizin artık bir adı ve çıkış tarihi var. Müsaadenizle önce adı vermek istiyoruz, çünkü şüphesiz ki bütün bu bilgilerin arasında en sıkıcı olan o: Joker. The Joker bile değil, dümdüzlemesine Joker. Çıkış tarihi ise çok daha heyecan verici. Joaquin Phoenix başrollü, Todd Philips yönetimindeki Joker filmi 4 Ekim 2019 tarihinde vizyona girmiş olacak. Dikkat ederseniz film gişe hasılatının harman olduğu Mayıs-Haziran aylarında değil, ailelerin çoluk ve çocukla sinemalara akın ettiği Aralık-Ocak aylarında değil; ekseriyeti ödül filmleri tarafından işgal edilen Eylül-Ekim döneminde vizyona giriyor.

05 Joker

Bu da şaşılacak şey değil, çünkü film belli ki Logan’ın bıraktığı yerden; daha yetişkin bir kitleye seslenmeyi amaçlıyor. Kadro ele alınınca da gayet normal. THR’ın haberine göre geçtiğimiz duyuruda ismine rastlayamadığımız Martin Scorsese hâlâ projenin içerisinde. Scorsese’nin kadim dostu ve yarım asırlık sinema partneri efsane oyuncu Robert De Niro’nun de bir rolü olacağı söyleniyor. Büyük ya da çizgi romanlardan tanınan bir karakteri değil, belki de bir TV sunucusunu canlandıracağı dillendirilmekte.

Bunun haricinde ortaya çıkan en büyük dedikodu ise filmde Thomas Wayne’in önemli bir yer tutacağı yönünde. Daha önceden Joker’in annesini de filmde göreceğimizi duymuş, hatta rolün Frances McDormand’a önerildiğini işitmiştik. Şimdi Thomas Wayne ile birlikte kafamızda taşlar daha da yerine oturmaya başladı. Muhit’te Umur’un ortaya attığı teori doğru çıkabilir, bu film Leto-Joker’i Jason Todd  yaparak DCEU’ya bağlanabilir mi? Filmin kadrosunda bir adet Jeffrey Dean Morgan görürsek, evet. Görmezsek… Bakalım, kısmet.

Ne diyorsunuz geekler gelişmelere?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.