Jeff Goldblum, eğer röportajlarından takip etme fırsatı bulduysanız biliyorsunuz ki manyak bir adam. Ama dünyanın ihtiyacı olduğu kaliteli manyaklardan; yani manyaklığını sevimlilik ve estetikle bulayıp dünyayla güzel şeyler paylaşmak suretiyle dışa vuran insanlardan biri. Herkes de sever ve bağrına basar böyle kaliteli manyakları. Biz de bu sebepten Jeff Goldblum’u seviyor ve bağrımıza basıyoruz. Ancak sekiz metrelik yarı çıplak bir heykelini diker miyiz? Sanmıyoruz.

Londra şehrinde bu yaşandı.

Şimdiden inanılmaz turist çeken bu heykel NOW TV isimli bir kablolu televizyon hizmetine ait. NOW TV abonesi olduğunuzda Jurassic Park filmlerini de ücretsiz ve dilediğiniz zaman izleyebileceğinizin altını çizmek adına, Jurassic Park’ın da 25. yıldönümü yaklaştığından böylesi bir halkla ilişkiler topuna girmiş platform. Thames Nehri‘nin kenarına, meşhur Tower Bridge‘in tam dibine yapmışlar heykeli. Merak etmeyin -ya da, Londra’lılar merak etmesin en azından- heykel kalıcı değil.

Toplamda 150 kilo çeken ve Jeff Goldblum’un orijinal Jurassic Park filmindeki meşhur sahnesinden esinlenerek yapılan heykel önümüzdeki hafta Perşembe günü kaldırılacak. Eğer gidip Goldblum’un döşünde fotoğraf çekmek istiyorsanız, Londra biletleri bakmaya başlayabilirsiniz. Ancak bence siz hiç kendinizi yormayın, NOW TV‘yle konuşalım ve bu heykeli turneye çıkartalım. Amsterdam, Brüksel, Paris, Münih, Berlin, Viyana, Budapeşte, Bükreş, Sofya derken en sonunda İstanbul’a getirelim ve Maçka Parkı’nın ortasına koyalım. Bu lezzetten hiç bir vatandaş geri kalmasın.

Eğer “Yav peki Jurassic Park için heykel dikecektiniz, neden dinozor değil?” diye içinizden geçiriyorsanız da o zaman şunun altını çizmeyi görev biliyoruz: Goldblum’un bu pozu uzun zamandır dolanan bir internet şakası. Dinozor dikseler, muhtemelen Türkiye’deki bir hobi-kültür sitesi NOW TV’nin adını bu kadar haberde geçirmezdi. Ama sekiz metrelik bir yarı çıplak Jeff Goldblum heykeli, yani, işte üzerine konuşmaya değer gördüğünüz gibi. E lafı bırakalım artık, var mı Londra’ya yolu düşüp Goldblum’un döşüyle bir geek pozu verecek cengaver?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.