Star Wars’un devam üçlemesi sadece çok küçük bir azınlığı tatmin etti diyebiliriz. Kalan büyük çoğunluk ya tamamından nefret etti ya da burun kıvırıp çoktan unuttu. Ben ise ilk filmi cidden seven, kalan iki film hakkında ne olumlu ne de olumsuz çok güçlü duyguları olmayan bir hayranım. Bu üçlemenin Rey, Finn, Poe üçlüsünden Finn’i canlandıran John Boyega daha önce denk geldikçe kaçan fırsatlardan ve ortaya çıkan işlerden çok memnun olmadığını dile getiriyordu. Ünlü oyuncu son olarak Vanity Fair ile yaptığı yeni bir röportajda konu yine SW evrenine gelince şunları demiş:

Force Awakens ile alakalı her zaman nostaljik duygularım olacak. Belli bir ölçüde olmak üzere Stormtrooper isyanı da olmalıydı. Ve tabii Luke’un karakterinin daha altı dolu olması gerekiyordu. Ona hatalarını telafi etmek için daha fazla fırsat vermelilerdi, özellikle sekizinci filmden sonra böyle olmalıydı gibi hissediyorum. Keşke Star Wars serisinin temelini oluşturan eski nesil karakterlerin, yeni nesile bayrak devretmelerini daha geniş bir zaman aralığında anlatılsaydı.

Doğru söze ne denir? Luke Skywalker’ı resmen korkak, umursamaz, cani gibi göstermeleri benim de sinirimi bozuyordu. En son filmde de çok bir sahne vermediler karaktere zaten, öyle harcandı gitti resmen!

“Endüstrinin problemlerinin Star Wars ile ve benim serinin hayranı olmamla hiçbir bağlantısı yok. Obi Wan’ı izliyorum, Mandalorian’ı izliyorum. Ben hâlâ sonsuza kadar bu serinin hayranı olacağım. Finn konusuna gelirsek, ben böyle iyiyim. Eğer diğerleri geri dönerse onları seyrediyor olacağım.” sözleriyle de evreni en azından profesyonel açıdan kafasında bitirdiğini belirtmiş. Çok da kızabileceğimiz bir durum değil, sonuçta adam ilk filmde en ön plana çıkan karakterlerden biri olmasına rağmen gittikçe ana hikâyenin daha dışında kaldı gibi bir durum oluştu.

Star Wars’un film tarafında bizi neler bekliyor sizce? Mevcut dokuz filmden herhangi bir karakterin tekrar sinemada gözükmesini bekliyor musunuz? Bağımsız hikayeler daha mı ilgi çekici olur? Yoksa marka uzunca bir süre Disney+ tarafında diziler ve video oyunlarıyla mı gündemde olsun? Yorumlarınızı muhtemel potansiyellerinin altında bırakarak bize gönderin.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.