Pandemi döneminde dizi ve film setlerinin arka arkaya iptal edilmesinin ardından başlayan oyuncular arasındaki zoom yayınları, bizi Friends: The Reunion ve Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts gibi yüksek bütçeli yapımlara kadar getirdi. Bu yapımlar geldi geçti fakat yeniden birleşmelerde söylenen sözler, programlara katılan-katılmayan isimler konuşulmaya devam ediyor. En çok konuşulan ise tabii ki Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts’a, kitapların yazarı J. K. Rowling’in katılmamasıydı. Her ne kadar biz, son yıllarda ünlü yazarın topladığı negatif tepkilerin buna sebep olduğunu düşünsek de J. K. Rowling, “Katılmak istemediği için” katılmadığını iddia etti.

Harry Potter serisini yazarak dünyanın her yerinden devasa bir hayran kitlesine ulaşan J. K. Rowling, son yıllarda yaptığı açıklamalar yüzünden bizzat kendi hayran kitlesinden çok büyük tepkiler görmüştü. Hatta öyle ki Harry Potter filminin oyuncuları bile yazara sırt çevirmişti. Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts duyurulduğunda hepimiz J. K. Rowling’in katılıp katılmayacağını merak etmiştik ve Warner Bros. ne yardan ne serden vazgeçerek J. K. Rowling’i bu etkinliğe çağırmadı fakat eski görüntülerini de kullanmaktan da geri durmadı. Sonunda Rowling de bu etkinlik hakkındaki sessizliğini bozdu ve şunları söyledi:

Aslında katılmam istendi fakat bunu istemediğime karar verdim. Bu yıldönümü, kitaplardan çok filmleri ilgilendiren bir etkinlikti bu yüzden katılmamaya karar verdim. Kimse bana “katılma” demedi, bunu ben istedim.

Yani pek tabii J. K. Rowling’in bu sözleri doğruluk payı taşıyor olabilir. Fakat sözlerinde kullandığı “Ben karar verdim, ben!” tarzı çıkışlar nedense gerçeğin tam tersi yönde olduğunu düşündürtüyor bana. J. K. Rowling’in hakkındaki eleştiriler öyle göz ardı edilecek kadar küçük değil bir de buna, Rowling ile artık aynı cümlede bile anılmak istemeyen Emma Watson gibi Harry Potter oyuncularının vereceği tepkileri katarsak, Warner Bros. doğal olarak Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts etkinliğine katılmamasını istemiş olabilir. J. K. Rowling tam tersini söylüyor fakat kulağa pek doğru gelmiyor, ne yalan söyleyeyim.

Sizce Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts etkinliğine J. K. Rowling mi katılmak istemedi yoksa Warner Bros. mu ünlü yazarı çemberin dışında bıraktı? Rowling’in röportajı sizce de fazla şüphe uyandırıcı değil mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.