Hazır 2016 Rio Olimpiyatları kapıdayken, sizinle bir zaman yolculuğuna çıkalım mı? Sene 1989. Bir sene önce Amerika, FIBA o dönem olimpiyatlarda profesyonel basketbolcuların yarışmasına izin vermediği için çıkarttığı üniversite öğrencilerinden oluşan kadroyla bronz madalya almış. Kural değişince, ata sporunda yenilmeyi onur meselesi olarak görüp, NBA oyuncularını sahaya sürme kararı alıyor. Ama öyle alelade bir karar değil bu. NBA resmen zirve döneminde, hem kalite, hem de popülarite açısından.

Muhteşem bir kadro kuruluyor. Akıl almaz resmen. Bir numara pozisyonlarında Magic Johnson ve John Stockton var. Biri şampiyon, MVP, Final MVP’si; öbürü NBA tarihinin asist lideri. İki numara için Clyde Drexler var, Chris Mullin var, bir de Michael Jordan diye bir adam var, tanımazsınız. Üç numarada Larry Bird var. Dört numara için Charles Barkley var. Karl Malone var. Pivotta ise “Amiral” David Robinson ve Patrick Ewing var. Amerikan basını hemen adını koyuyor bu basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi kadrosunun. Dream Team.

DreamTeam

Bunları niye anlatıyoruz peki? Şu yüzden: NBA 2K17, 2K Sports gibi “mükemmel, biz bir sonraki oyunu çıkartana kadar siz fanilerin oynadığı şeydir” anlayışına sahip bir firma tarafından yapıldığı için, seriye yeni iki takım ekliyor. Bunlardan biri Kevin Durant’li, Kyrie Irving’li, Klay Thompson’lı 2016 Amerikan olimpik takımı. Diğeri de az önce ballandıra ballandıra anlattığımız takım işte. Dream Team. Basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi takımı. Onları bir kez 2K13’te de koyup, sonra çıkartmışlardı. Şimdi tekrar sokmuşlar araya.

İşte bu müthiş bir şey. Geçen sene de NBA 2K16’nın “gerçekten konulu” bir oyun olmasını övmüştük, ama oynadıkça da bazı şeyleri –özellikle iblis yükleme süreleri– batmıştı gözümüze. Spike Lee’nin hikayesi de güzeldi, ancak daha serbest stil bir modu aratıyordu. Onlardan biraz gocununca, NBA  2K17 bize ne sunacak, merakla bekliyorduk. Bu, merakımızı gidermeye başlamak için mükemmel bir nokta. Biz resmen Dream Team vs 2016 Olimpiyat Takımı maçı yapmak için sabırsızlanıyoruz. Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.