Sony Pictures‘ın genel olarak blockbuster film yarışında istenileni alamadığını bu sayfalarda defalarca konuştuk. Gerek Emoji Movie gibi kötü olduğu ilk dakikadan belli fikirler olsun, gerek Pixels gibi yaparken kötüleştiği aşikar işler olsun; Sony bir türlü belini doğrultup Disney, Universal ve Warner Bros. arasında geçen yarışa ortak olamadı. Fakat bu makus talih dönüyor, işler tekrar rayına giriyor olabilir. Çünkü Sony için 2017 son zamanların en kârlı yıllarından biriydi ve bunun da merkezinde tek bir film vardı.

Jumanji: Welcome to the Jungle.

jumanji welcome to the jungle

Yönetmenliğini Judd Apatow kumpanyasından çıkma Jake Kasdan‘ın üstlendiği; başrollerinde ise Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart ve Karen Gillan‘ın oynadığı film Amerikan gişesinde 403.7 milyon dolar hasılat elde etmeyi başararak Sony Pictures’un tarihindeki en iyi yerel gişe performansı rekorunu Spider-Man’den devraldı. Bakın, The Amazing Spider-Man demiyoruz. Spider-Man 2 bile demiyoruz. Baya Sam Raimi imzalı, yaşı on beşi geçmiş olan orijinal Spider-Man’den söz ediyoruz.

Yani Sony bu rekoru çok uzun süre bekledi. Hâlâ dünya çapındaki gişeler söz konusu olduğunda taht el değiştirmiş değil, zira Jumanji 1 milyar barajına çok yaklaşsa da 950.7 milyon dolar civarında paydos demek zorunda kaldı. Fakat buna rağmen 300+ milyon dolar kâr elde ederek 2017’nin net geliri en yüksek dördüncü filmi oldu ve aynı zamanda Amerikan gişeleri hesaplandığında hem Dwayne Johnson‘ın, hem de Karen Gillan‘ın yüksek hasılatlı kariyerlerindeki en çok para kazanan proje olmayı başardı.

Filmin başarısı gerçekten de enteresan ve Sony kendisini tebrik etmek adına Deadline minvalindeki sektör yayınlarına tam sayfa röportajlar vermekle meşgul şu an. Ancak buradan çıkartacakları ders “Aa demek ki 90’lar filmlerine soft reboot atarsak oluyor” olursa çok kalmaz, 6 aya Emoji Movie günlerine geri döneriz. Onun yerine buradan alınacak feyz, “Elalem yeşil ekran patlama istiyorsa, eski tip ormanda macera çekelim” olabilir olsa olsa. O bile zorlama.

Siz ne diyorsunuz peki? Yorumlarınız nedir? Sony’ye belki akıl olur, yazın, tartışalım!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.