Evet sevgili Westworld severler, geçtiğimiz gün haberini yaptığımız Westworld 2. sezon spoiler videosu yayınlandı. Hatırlayacaksınız, kendisi de eski bir Redditor olan Jonathan Nolan, Reddit ailesine verdiği bir açık röportajda ikinci sezonun bütün büyük hikaye noktalarını anlatan bir video yayınlayacaklarını açıklamış, bunu da hayran teorilerinin önüne geçmek adına uygulamaya koyacaklarını duyurmuştu. O video bugün geldi.

Hiç açıklama yapmadan, sizlerle paylaşıyoruz.

Bu videodan öğrendiğimiz gerçekten çok fazla şey var. Elbette Jeffrey Wright‘ın karakteri Bernard ile açılıyor olması tesadüfi değil. Kısa süre içerisinde çok fazla bilgi veriyor, biz spoiler olmasın diye paylaşmak istemiyoruz. Fakat ortada şüphesiz bir gerçek var. Westworld’un ikinci sezonu sevgiye yabancı değil. Kuralları biliyor. Siz de biliyorsunuz. Bu sezon bizden yola tam olarak baş koymamızı istiyor ve düşünüyor, ki zaten dürüst olmak gerekirse bunu başka bir diziden alacağımız yok. Tabii ki dizinin bize nasıl hissettiğini bize anlatması, bizim anlamamızı sağlaması gerekiyor.

Elbette dizinin tamamını açık etmiş olması ilginç bir karar, sezonu izleyişimizi de değiştirecektir. Ancak diziyle birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz. Açıkçası baya vakit de geçti, artık kalbimiz ağrıyordu yani her ne kadar açıktan söyleyemeyecek kadar utangaç olsak da. İçten içe olan biteni biliyorduk tabii ki. Oyun buydu ve biz de bunu oynayacaktık. Dizin ne hissettiğimizi bize sorabilecek olsaydı, göremeyecek kadar kör olmamasını söylerdik.

Tek bir şeyden eminiz.

Bu dizi bizden asla vazgeçmeyecek. Bu dizi asla bizi yüz üstü bırakmayacak. Asla kaçmayacak, bizi geride bırakmayacak. Bizi asla ağlatmayacak. Bize asla elveda demeyecek. Bize asla yalan söylemeyecek ve bizi asla üzmeyecek.

Teşekkürler Jonathan Nolan.

Teşekkürler Westworld.

Teşekkürler Rick Astley.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.