Amerikan mizah anlayışının en acayip ve anlaşılması vakit alan taraflarından biri roast kültürü. Aşina mısınız? Sadece performans mizahında değil, arkadaş arası mizahında da önemli bir yer kaplayan bir davranış bütünü bu. Özünde kelime “fırında kızartmak” anlamına geliyor. Yan anlamını da tahmin etmek bu sebeple kolaylaşıyor. Baya baya eşini, dostunu, komedi uğruna kalaylamak yani. Tam kıvamına gelip kıpkırmızı olana kadar!

Yakın ve uzak tarih usta roast komedyenleriyle dolu; ki şüphesiz bunların arasından en efsanevi olanı Frank Sinatra’yı bile kısık ateşte kızartmış olan Don Rickles kuvvetle muhtemel. Ancak yeni dönem de, özellikle Comedy Central‘in roast seansları sağ olsun bize pek çok güzide yetenek kazandırdı. Anthony Jeselnik, Gilbert Gottfried, Jeff Ross, Lisa Lampanelli… Şimdi bunlar ve belki de daha fazlası bir Hollywood devini kızartmak için hazırlanacaklar. Evet, Comedy Central Roasts‘un bu yaz çekilecek bölümünde merkez sandalyede Bruce Willis oturacak.

Daha önceki bölümlerinde Donald Trump, Justin Bieber, Charlie Sheen, James Franco, David Hasselhoff, Bob Saget, William Shatner gibi isimlere ev sahipliği yapan Comedy Central Roasts‘un Bruce Willis’in karşısına kimi çıkartacağını henüz bilmiyoruz. Jeff Ross kuvvetle muhtemel ismi ilk yazılacak isimlerden. Ancak bazen buralara kızartılanın eşini dostunu da alıyorlar; o yüzden bambaşka isimler de karşımıza çıkabilir.

Konu bakımından ise hiç kimsenin eksiklik çekeceğini sanmıyoruz. Bruce Willis’in Looper sonrası kariyeri herkese yeterli materyal sağlayacak kadar tatsız gidiyor, o kadar tatsız gidiyor ki kendisi bir ara Hayden Christensen ile aynı filmde oynadı. Üstelik özel hayatı, yaşı, şöhretinin 90’larda kalmış olması falan derken komedi çıkartacak çok yer var. Yaz gelsin, kadro belirleşsin, iyice beklentileri hızlandırırız. Willis kızartmaya güzel göğüs gerir, güzel de cevap verirse iyice tadından yenmez!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.