Agents of SHIELD’a aylarca zırnık koklatmayan, birkaç dördüncü sınıf kötü adam, Deathlok, Absorbing Man ve bir bölüm gözüken Lorelei haricinde Inhumans twistine kadar çizgi romanlardan destek atmayı adeta bir ölümcül günahmışçasına ayıp sayan Marvel, Netflix’te bu sene gala yapacak dizilerine nur yağdırıyor resmen. O diziler Agents of SHIELD’ın hiç olamadığı bir şey yapacaklar gibi gözüküyor, her biri kendi süper kahramanları ve süper kötüleriyle bir paket olarak servis ediliyorlar ve bu da hepsinin kadrosu gayet geniş olacak anlamına geliyor.

Agents of SHIELD -ve uzantısı olarak Agent Carter– işin daha insan tarafıyla uğraştığı için yardımcı kadro ve genel itibariyle kötü adamlar kostümlü kahramanlar statüsünde değildi çoğunlukla. Zaten de o yüzden evrenin geniş kataloğundan pek destek almadılar. Fakat Netflix dizileri öyle değil. Onların her biri sanki yeni bir süper kahraman filmiymiş gibi kurgulanıyorlar, bu yüzden de kendilerine ait sidekick’leri, kötü adamları her biri kostümlü elemanlardan oluşuyor.

maxresdefault

A.K.A. Jessica Jones’un son casting haberi de bunun kanıtı işte. Halihazırda bünyesinde David Tennant‘ın canlandıracağı kötü adam Killgrave‘i bulunduracağı ve aynı zamanda Mike Colter‘ın oynayacağı Luke Cage‘in de kendi dizisinden önce bir gözükeceği açıklanan diziye bir tanıdık isim daha eklendi: Patsy “Hellcat” Walker. Çizgi romanlarda zaman zaman Jessica Jones, zaman zaman da She-Hulk’ın yanında boy göstermiş olan Walker, dizide Rachael Taylor tarafından canlandırılacak.

Walker aslında Marvel evreninin köklü karakterlerinden. İlk görünüşü 1944’e kadar gidiyor. O sıralar basit bir “genç kız karikatürü” olarak yayınlanan Walker 70’lerde Marvel’ın altın çağı sırasında bir süper kahraman olarak tekrar kurgulanıyor ve Hellcat titrini üstleniyor. Dizi bu dönüşüm hikayesini anlatacak mı bilmiyoruz fakat resmi basın açıklaması karakter hakkında “radyo programı sunucusu, eski model ve eski bir çocuk TV yıldızı” olarak bahsediyor. Yani orijinlere ufak da olsa bir atıf söz konusu.

Taylor’a gelince, kendisinin Grey’s Anatomy’de geçen bir süre harici elle tutulur bir başarısı yok. Fakat kadronun geri kalanı baya sağlam olduğundan sırıtacağını sanmıyoruz. Yine de bakalım. Ne diyorsunuz bu duruma geekyaparlar?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Comments

  1. ne kadar çok dizi o kadar iyi marvel evrenini dizilerdeki kahramanlarıylada büyütsün tabi ama bunu kaliteden ödün vermeden yapsın,yoksa bugünlerde kötü örnek olarak baştan savma yapılan diziler çok.madem değiştirme işine girmişler luke cage de beyaz bir aktör oynasın 😀 şaka tabi.artık marvel seçip yaparken çrlerdeki kahramnlara benzer aktörleri seçmekte çok başarılı.

  2. Tutku Tuzlu Reply

    Agents of Shield’a fazla kostümlü kahraman eklememelerinin sebebini MCU planlarını bozmamak olduğunu açıklamışlardı. Hatta “Her hafta bir kahraman eklersek Civil War başka birşeye dönüşür” falan da demişlerdi. Ama Netflix dizilerinin amacı MCU’ya bir street-level boyutu kazandırmak olduğu için orada daha esnek davranabilmeleri normal. Hatta tarih durumları nasıl bilmiyorum ama Civil War’da bu serilerden kazandırdıkları kahramanları (en azından cameo olarak) göreceğimize inanıyorum. Casting’in de genel olarak başarılı (Hatta Tennant’ın bu role biraz fazla) olduğunu düşünüyorum. Marvel’ın en sağlam işlerinden birinin çıkması kesin gibi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.