Seth MacFarlane’in 2012’de çıkan komedi filmi Ted, ünlü yazar ve aktörün rüştünü ispat ettiği andı. Evet, Family Guy uzun süredir ekranlardaydı ve kendisine ciddi bir hayran kitlesi edinmişti fakat MacFarlane’in hemen hemen diğer hiçbir projesi başarılı olmamıştı. MacFarlane kendi yazdığı, yönettiği ve başrolünde oynadığı projeyle hem eleştirel hem de finanssal olarak ciddi bir başarı elde edince bir anda sınıf atladı. Bana sorarsanız hakkıydı da.

Ted’in son yıllarda izlediğim en komik filmlerden biri olduğuna dair görüşüm değişmedi ve genel olarak kamu nezdinde de görüş bu gibi gözüküyor. Fakat sonrasında gelen film A Million Ways to Die in the West pek çok kişi tarafından -benim anlayamadığım bir şekilde- pek beğenilmediği için MacFarlane’in fiyakası biraz çizildi. Neticede pek çoklarına göre uzun metraj film söz konusu olduğunda MacFarlane 2’de 1’le gidiyordu.

Şimdi bu istatistiği değiştirme şansı var. Bu sene içerisinde Ted’in devam filmi Ted 2 vizyona girecek. Başrolde yine Mark Wahlberg ve Seth MacFarlane aynen var, fakat Mila Kunis geri dönmemiş, onun yerine ise Amanda Seyfried ve Morgan Freeman gibi eklentiler var. Fragman nasıl olmuş diye soracak olursanız, ona da bir cevabım var… MUHTEŞEM.

Gerçekten, Ted 2’ye dair olan beklentim bir anda iki milyar kat falan tepeye fırlamış vaziyette. Sizin de yorumlarınızı çok merak ediyorum. Şahsen ben fragmanın iki noktasında anlamsızca, anıra anıra, pervasızca kahkaha attım. Ted 2’ye dair “hmm, bir devam filmi lazım mıydı” şeklinde olan düşüncem “HOHAHAH GEL ÇABUK” frekansına dönüştü bir anda. Aşağıya iliştiriyorum. Siz ne diyorsunuz geekyaparlar?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

6 Comments

 1. Enki Bircan Reply

  MacFarlane şu 2000ler/2010ların en iyi komedi yazarlarından biri bence, A Million Ways To Die In West’i de Ted’i de beğendim, Family Guy’ın izlemediğim bölümü yok, bildiğin Macfarlane fanboyu filanım diyebilirim, ama bu filme ben de bi “Yahu, yeni fikir üretseydin” diye bakıyordum, fragmandan sonra ise anladım ki ne MacFarlane’in ne de bizim Ted ile olan maceramız daha bitmedi, bitmesine de pek gerek yok yani, espriler bu şekilde gelmeye devam ettikçe, bir Ted 3 çıkarıcağız deseler, “Çıkarın la! Helal olsun!” diyebilecek durumdayım. 😀

 2. Eğer tüm esprileri fragmanda harcamadıysa… Güzel olacak gibi.

 3. İlk film bana göre overrated idi, bu kesinlikle daha iyi olacağının sinyallerini verdi fragmanda. Umarım Samuel Jackson ve lawyer şakaları en komik sahneler değildir, devamı daha da iyidir 🙂

 4. televizyon tarihinin en büyük plagiarist’i. TV tarihinin en iyi şovlarından birini aynen kopyalayıp, komik yapmayı unutarak başarılı olunduğunu kanıtlayan amerikan balonu.

 5. Adamın tarzı hakikaten farklı, neredeyse sonsuza dek sürdüğüne emin olduğum anlar var mesela. Tam komik geliyor, gülüyorsun; uzatıyor, kıkırdamaya geçiyorsun; hala uzatıyor ön koltuktaki adamın saç şeklini incelemeye başlıyorsun…
  Ama komedi gerçekten herkes için değişken olduğundan adamın başarılı olmasını yadırgamıyorum çünkü güldürdüğü konular her zaman orjinal, gülüyoruz net.
  Ted ve A Million Ways To Die In West filmlerinin fragmanları gerçekten
  tüm iyi esprileri içeriyor ve filmi izlerken beklentiyi sönen balon gibi
  azalarak bitiriyordu. Umarım Ted 2’de durum değişir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.