Bir film hakkında heyecanlanmaya nereden başlarsınız? Gerçekten, akademik bir niyetle soruyorum bunu. Adı? Zannetmiyorum. Görselliği? Azdır, çok nadir film sizi sadece görüntüsüyle tavlar. Yazarı? Yazar belli bir seviyeye geldiyse. Yönetmeni? Sinemaseverlik seviyenize göre. Peki ya oyuncuları? Bence bir film hakkında heyecanlanmaya başlamanın birincil sebebi bu. Oyuncu kadrosu. Hele ki film daha önceden var olan bir şeye bağlı değilse, belki de tek sebebi.

O yüzden, şu an Get a Job‘ın içinde bulunduğu durumu anlamakta güçlük çekiyorum. Filmin Wikipedia sayfasına bakarsanız, karşınıza resmen klas oyuncu üstüne klas oyuncu yağıyor. Başrollerde Anna Kendrick ve Miles Teller var. Onların arkasında Bryan Cranston ve Marcia Gay Harden gibi iki ödüllü, tecrübeli, efsane isim var. Yan kadroda Christopher Mintz-PlasseJohn Cho ve Alison Brie gibi müthiş isimler var. Bunlar yetmemiş gibi, 2000’ler dizilerinden iki efsane aktörü de tutup katmışlar kadroya. Jorge Garcia (Lost – Hurley) ve John C. McGinley (Scrubs – Dr. Cox).

Yalnız Wikipedia sayfasında devam ederseniz, aşağıda bir gariplik fark edeceksiniz. Filmle ilgili verilen bilgiler, 2012 yılında başlıyor. Belli ki o zaman doldurulmuş, “Kasım ayında John Cho’nun kadroya katıldığı duyuruldu” gibi cümleler var. Ondan sonra eklenen yeni cümleler ise hep 2016 yılından. Zira Get a Job, bu kalabalık ve kaliteli kadrosuna rağmen, 2012’de çekilmiş, bitmiş, sonra da rafa kaldırılmış. Bir anda da 2016 yılında piyasaya sürmeye karar vermişler. 25 Mart’ta çıkacak, şimdi de fragmanı yayınlandı.

Hayır anlamıyorum, yani 2012’den 2016’ya ne değişti? Bazen böyle beğenilmediği için kaldırılan filmler, hasbelkader kadrosundaki biri ünlenince piyasaya sürülürler de… E yok öyle bir durum. Ekipteki Miles Teller hariç herkes 2012’de ne kadar ünlüyse, 2016’da da o kadar ünlü. Teller da öyle süperstar olmadı. E dümdüz romantik komedi, hani konusu 2016’ya uyarlanınca sükse yapacak bir şey olsa, o da değil. O yüzden ben anlamadım 2012’de beğenilmeyen filmi 2016’da niye koydular. Her halükarda, fragmanı burada. Var mı dört senedir kuluçkada bekletilmiş film izlemek isteyen?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.