Sezon başından beri, Supergirl dizisi, Arrow ve Flash ile aynı evrende mi, değil mi diye sorulup duruluyordu. Kimse de net bir cevap vermedi buna. Halbuki Arrow/Flash/Legends of Tomorrow üçlüsünü yapan ekip, oraya kalem çiziktirmeyi bıraktığı an Supergirl’in başına oturuyordu. Aynı kişiler uğraşıyordu yani iki diziyle. Yönetmeninden, yazarına, kostüm tasarımcısına kadar.

Yalnız ortada bir takım problemler vardı. Her şeyden önce, Supergirl’ü uçurtmak için gereken bütçe Arrow ve Flash’te yoktu; ya da en azından, yok diye düşünüyoruz zira olsa herhalde Oliver Queen’i bu kadar konteynır üstünde görmezdik. Ayrıca, Supergirl CBS kanalında, Arrow biraderler ise Time Warner’ın kendi kanalı The CW‘da yayınlanıyor. Bürokratik engeller de mevcut anlayacağınız. Ama işte, bugün buradayız, resmi açıklama yapıldı, zira Berlanti-Guggenhaim ikilisi, bütün bu sıkıntıları aşmanın bir yolunu bulmuş.

Supergirl Flash

Evet, bir Flash / Supergirl ortak bölümü gelecek. Peki nasıl? Öncelikle, bu bölüm Supergirl‘ün sezonunda yayınlanacak. Büyük ihtimalle, bunu kullanarak CBS’i ikna ettiler. Neticede Flash çok izlenen bir dizi ve pek çok Flash hayranı, o bölümle birlikte Supergirl izleyecek. İkinci olarak, bu tek seferlik ve tek taraflı bir bölüm olacak. Yani Flash, boyutlar arası seyahat edip Supergirl’i ziyarete gidecek. Yani bir nevi, Supergirl’in dünyası, Flash’ın halihazırda oturttuğu multikainata yerleşecek. Earth-3 gibi düşünebilirsiniz.

Bence harika bir çözüm bulmuşlar. Yani evet, zaten Flash boyutlar arası hareket edebilen bir karakter; zaten dizisinde multikainat meselesini oturttular. Tutup ziyaret etmesi hiç de anormal değil. Fakat bunu tek seferlik ve tek taraflı bir şey yaparak, hem Supergirl dizisinde Kal-El olduğu için gelecek “E Superman’i niye çağırmıyorsunuz?” sorularından kaçınacaklar, hem de Supergirl’i kötü efektlerle uçarken görmek zorunda kalmayacağız. Bence çiçek gibi çözüm, bölümü de merakla bekliyorum. Kendisi 28 Mart‘ta teşrif edecek. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.