Şu sıralar Age of Ultron, Daredevil, Civil War, Ant-Man derken Marvel evreninin farklı köşelerine uçtuk ve unuttuk biraz; Benedict Cumberbatch hâlâ Doctor Strange’i oynayacak biliyorsunuz değil mi? Ben çok net itiraf edeyim, kendi payıma bu habere rastladığımda bir an şaşırdığımı fark ettim. Herhalde daha arada Ant-Man ve Civil War olduğundan, çok üzerine düşmüyoruz; ama evet, baya baya Kambırbeybi Marvel evrenine koşar adımlarla yaklaşıyor.

Üstelik bu beklediğimizden daha da kısa bir süre içerisinde olabilir. Bleeding Cool’un çok güvenilir olduğunu iddia ettiği bir kaynağından aldığı duyuma göre Benedict Cumberbatch’i Doctor Strange olarak görmek için 2016 sonunu beklememize gerek olmayabilir. İddiaya göre Kambırbeybi Marvel galasını büyük ekranda değil, televizyonda yapacak. Spesifik olmak gerekirse, online televizyonda. Daha da spesifik olmak gerekirse, Marvel ile Netflix’in beraber planladığı dizilerden biri olan Iron Fist’te!

Doctor-Strange_1

İki karakter birbirine biraz uzak gözükebilir, neticede kağıt üzerinde Iron Fist çok düz bir karakter gibi duruyor. Uzakdoğu Dövüş Sanatları bilen, yeşil-sarı kostümlü bir abi, değil mi? Ben de kendisiyle Matt Fraction’ın yazdığı şahane Immortal Iron Fist aracılığıyla tanışana kadar aynısını düşünüyordum. Iron Fist’in gücü –daha önce Daredevil dizilerinde sözünü ettiğimiz gibi- çok mistik bir kaynağa dayanıyor. Hatta baya baya doğaüstü olduğunu söylemek mümkün. E mistisizm dendi mi de Marvel evreninde akla gelen ilk isimlerden biri Doctor Strange…

Iron Fist hikayelerinde büyüler ve büyücüler çok sık yer bulurlar kendilerine, hatta Strange ve Iron Fist’in yolu da birçok kez bu yüzden kesişmiştir. O sebeple hikayeye nasıl sıkıştıracaklarına dair bir tereddüt yok kafamda. Sadece tek merakım, bunun finanssal kısmı. Cumberbatch seviyesindeki aktörler genelde bir bölüm konuk roller için yüksek meblağlar talep ederler TV dizilerinden; eğer ortada bir “kanka ricası” durumu yoksa. Bugüne kadar Robert Downey, Chris Evans gibi isimleri SHIELD’da görmememizin sebebi buydu. Dedikodu bence patlarsa, bir tek buradan patlayabilir. Onun dışında kafama da yatıyor, şimdiden heyecanlanan gönlüme de. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

11 Comments

 1. Benedict Cumberbatchı en son alan turing rolünde izledik ve kendisi döktürüyordu,en sevindiğim şeyde Marvelin kendisini Dr. strange olarak kadroya almasıydı,güzel seçim!Dizide de görünürse hoş olur.
  Ayrıca haberler burda da bitmiyor daredevil rolüyle izlediğimiz charlie cox 2. sezonda görünmesi muhtemel isimleri de sıralamış: punisher,elektra,bullseye

  • Oh oh maşallah. Marvel adeta bombardıman yapıyor. Tek endişem gittikçe şişen bu havuzu kontrol etmeleri olabilir ama onun da altından şimdiye kadar iyi kalktılar ki zamanlar kontrat bitmeleri, bugüne kadar MCU olarak herhangi bir kayıp vermemeleri vs diye sıralandığında bir anda yaprak dökümü bile olabilir gibi duruyor.

   Benim merak ettiğim bir nokta da Marvel’in geleceği söylenen Shield spin-off u ve Netflix beşlisinden haricindeki süperkahraman odaklı dizisinin ne konuda olacağı. Merakla beklemedeyim

 2. Raşit Kaya Reply

  Beneditch’in çok kral bir adam olduğunu bildiğim için, abartı meblağlar istemeden dizide rol alacaktır diye düşünüyorum. Çok iyi bilmiyorum ama kendisi Marvel hayranıysa yüzde 90 daha çok projede yer almakta ister. Robert’ın sözleşmesi bitip force’u söndükten sonra da ondan devralacağı bayrağı da bu adam taşıyacaktır, o yüzden planlar onun üzerinden ilerleyecektir diye düşünüyorum.

  • Ruşen Akman Reply

   Bence de Phase 3’den sonra MCU’nun tabiri caizse “amiral gemisi” Benedict olur gibime geliyor..

 3. Enki Bircan Reply

  Umarım Iron Fist dizisinde, daha Sorcerer Supreme olmamış bir Stephen Vincent Strange görürüz, Danny’yle beraber dövüş trainingi yapıyor filan çok güzel olur. Filmde de zaten trainingini tamamlayışı, Sorcerer Supreme oluşu vs. vs. şeklinde bir origin hikayesi anlatılacaksa çok güzel bir şey olabilir bu.

  • Ruşen Akman Reply

   Yeni karakterlere Daredevil gibi bir giriş yapacaklarsa en mantıklısı senin dediğin zaten 😉

 4. Berkcan Zülfikar Reply

  Geekyapar yazarları F4’ün 2. fragmanı çıktı onu da bir koyuverin…

 5. Beneditch adamın zirveye çıkmış halidir. Yalnız kambırbeybi iyiymiş resmen dilime dolandı ve aklıma geldikçe gülüyorum. 😀

 6. Pleksiglass Reply

  Her şey para değil. Biz bi geekleri de düşün ey kambırbeybii

 7. gerçekten bu kambırbeybi lafından tiksiniyorum. size de yakışmıyor. koskoca adamların ergen kızlar gibi ”kambırbeybi” diyerek haber yazması bilmiyorum ne kadar doğru. lütfen yazmayın artık şunu.

 8. Ultimate Spider-Man çizgi dizisinde Doctor Strange “K’un L’un”a şeker almaya geliyodu 🙂 orada iron fist ve spider-man’e selam veriyodu falan

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.