Son kırk yılda Amerikan kökenli komedi aktörlerinin %80’ini bizzatihi üretmiş olan Saturday Night Live‘ın, bize son bir hediyesi var: Kate McKinnon. 1984 doğumlu bu komedyen, son bir iki senedir SNL’i tek başına sırtlıyor neredeyse. Sektöre ilk adımlarını Rosie O’Donnell’ın The Big Gay Sketch Show‘ında atıp, Fitzwilliam karakteriyle sükse yapan McKinnon, 2012’den beri SNL’de ve 2014’ten beri de, programın yüzü, en büyük yıldızı, en başarılı komedyeni. Bu yaz, Ghostbusters‘da oynayacak. Ve bizim inancımız, tüm dünyanın kalbini çalacak.

Bu olmadan önce, trende yer ayırtmanız için, McKinnon’ı barındıran 6 video derledik sizlere. İzlemenizi öneririz.

 

1. Ryan Gosling’i Gülme Krizine Sokan Performans!

YouTube’da 15 milyon izlenen ve SNL’in dijitalde en çok tık alan skeçlerinden biri olan Close Encounters, ekseriyetle konuk olarak içinde bulunan Gosling’in gülme kriziyle yayıldı internete. Bu gülme krizi yersiz değil. Spesifik olarak, McKinnon’ın müthiş bir umursamazlık ve vurdumduymazlık karışımıyla vurduğu komedi notalarından kaynaklanıyor. Üç kişi var, uzaylılar tarafından kaçırılmışlar. İkisi uhrevi tecrübeler anlatıyorla. McKinnon’ın başına ise çok başka bir şey gelmiş. Aktrisin oyunculuk maharetlerini en sergilediği anlardan biri.

 

2. Hillary vs. Bernie!

Bernie Sanders rolünde Seinfeld’in yaratıcılarından, efsane adam Larry David‘in olması gözünüzü boyamasın, bu skeçi kıymetli kılan David kadar McKinnon’ın müthiş Hillary taklidi de aynı zamanda. Saturday Night Live elemanları, her zaman yaptıkları onlarca taklitle anılırlar. Ama illa ki, aralarından bir iki tanesi öne çıkmış, onların mührü olmuştur. Vakti zamanında Tina Fey’in Sarah Palin taklidi gibi, bizce McKinnon’ın Hillary’si de o mühür performanslardan biri. Üstelik McKinnon bunu Clinton’ın yüzüne de yaptı!

 

3. Calvin Reklamı!

McKinnon’ın bir diğer müthiş taklidi de, Justin Bieber. Samimiyetle söylüyorum, benim gördüğüm en iyi cinsiyetler arası taklit bu olabilir. Skeci izlerken tam anlamıyla dehşete düşmek için, Bieber’ın inanılmaz burnu havada Calvin Klein reklamlarını izlemeniz gerek önceden; ama izlememiş olsanız dahi, az buçuk Bieber’ın ibişlikleri hakkında bilgi sahibiyseniz, McKinnon’ın harika taklidi sizi ihya edecektir. Bizi etti!

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.