Mel Gibson, çocukluğumda benim favori aktörümdü; pek çoğunuz için de durumun öyle olduğunu tahmin ediyorum. Maverick, Cesuryürek, Fidye, Cehennem Silahı, Komplo Teorisi… Saymakla bitmez. Kanal D bu filmleri döndüre döndüre verirdi, ben de bayıla bayıla izlerdim. O yüzden, 2000’lerin başında sarhoşken polis kayıtlarında akla hayale gelmeyecek denli ırkçı beyanlar sarf ettiğini duyunca inanamamıştım. Çocukluk kahramanım, baya kötü bir insandı, baya da mide bulandırıcı şeyler söylüyordu.

Gibson, o günden beri yediği haltın kefaretini birkaç kat çekti. Hollywood’daki statüsünü kaybetti, şahsi hayatı dalgalandı. Vaktini ve naktini de nefret söyleminde bulunduğu topluluklar için hayır işleri yaparak harcadı. En azından denilen o. Durum her neyse, onu tekrar yukarı çekmek için pek çok arkadaşı el verdi kendisine. Jodie Foster aldı kolunda Altın Küre’lere götürdü. Robert Downey “Iron Man 4 çekilecekse, Mel çeksin isterim” dedi… Ama meğerse, onun geri dönüşü olabilecek bir şey Marvel tarafından önerilmiş zaten.

1771

Gibson, The Guardian’a verdiği bir röportajda süper kahraman filmleriyle ilgili fikri sorulduğunda, “Bazısı iyi. Bazısı bazı bazı komik. Guardians of the Galaxy. Ya da ilk Iron Man. Bazıları da güvenli koy gibi. Yani Spider-Man’i beş kere yapsalar da izlersiniz” cevabını verdi. Sonra da o mahşer sorusu geldi zaten: “Peki hiç bir süper kahraman filminden rol teklifi aldınız mı?” Cevap? “Evet, uzun bir zaman önce, Thor’un babasını oynamak için. Kabul etmedim ama”.

Odin rolünde Anthony Hopkins o kadar mühür bir vaziyette ki, ondan başka birisini düşünmek gerçekten imkansız. Gibson’ı Thor olarak düşünmek bile, Odin’den daha kolay. Gerçekten, Gibson’ın böyle bir filmle geri dönmesini, bir yerden evrene giriş yapmasını isterdim açıkçası. Ama yani, hayırlısı da olmuş bir yandan, öyle değil mi? Siz ne diyorsunuz? Hopkins yeterince muhteşem mi, yoksa Gibson’ı izlemek de keyifli olur muydu? Gibson’ı yakıştırdığınız bir süper kahraman rolü var mı peki, yancı, kötü, öğretmen figürü vb? Yorumlara yazın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.