The Mandalorian dizisinin üçüncü sezonunda Bo-Katan Kryze rolüyle oldukça önemli bir konumda bulunan Kate Sackhoff dizinin bu sezonki kilit noktalarından olan Darksaber’ın başına gelenler hakkındaki yorumunu paylaştı.

Bence Bo-Katan Kryze ve Mandalorian halkı aşağı yukarı zamazingo denilebilecek bu şeye takıklardı. Bo halkına önem teşkil eden ve halkı için önemli olan şeylere dair görüsünü kaybetti. Bence onun bunun tarafından dikkati dağıtıldı çünkü Mandalorian halkının dikkati bunun tarafından dağıtıldı. Bu yüzden bence, bilirsiniz, Darksaber’ın yok edilmesiyle olayların düzene girme potansiyeli oluyor.

Ayrıca Moff Gideon tarafından yok edilen Darksaber her ne kadar izleyenleri şaşırtsa da Kate Sackoff bunu çok önceden beri biliyormuş: “Plan her zaman buydu. Senaryoda vardı, gerçekleşeceğini biliyorduk, ve ben biraz ‘Pardon? Ne yapacağım dediniz?’ modundaydım. Ama bence bu olay Bo- Katan Kryze ve Mandalorian halkının yeni bir başlangıç yapması için gereken şeylerden biri, doğru lider ne taşıyorsa taşısın öncülük etmeli.

Bo-Katan Kryze The Mandalorian üçüncü sezonuna dair sevdiğim nadir şeylerden biriydi galiba. Her ne kadar onu bu kadar bol görmek sevindirse de bu sefer de dizinin asıl başrolü olan Din Djarin iyice yan karakter konumuna düştü ve ona dair çok da etkileyici bir şeyler anlatılamadı. Ben sezonun finalini dizinin finali olarak görmek isterdim çünkü cidden hikaye daha devam etsin istemiyorum. O kadar heyecan yaptığımız aydan sonra kötü olmasa da hayal kırıklığı bir şeyle karşılaştık bence. Yani resmen Dave Filoni ve Jon Favreau ikilisi Disney tarafından Bo-Katan dizisi yapmak için izin alamayıp The Mandalorian’ı bunun için harcamışlar gibi hissettirdi genel itibariyle. Moff Gideon karakterinin yine, yeni, yeniden dönmesine de ayrı baydım zaten.

Siz Darksaber hakkında neler biliyorsunuz? Yok edilişini görmek şaşırttı mı? Dizinin geleceği hakkında neler hissediyorsunuz? Yorumlarınızı size olan sevgimizi zedelemeden yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

  1. Ulan zaten harika bir karakter ve sevimli bir yan karakter var. Aralarında da baba oğul ilişkisi var insanları diziye çeken şey buydu yap işte din djarin’i kral ver eline darksaber’i ne bekliyorsun. Çıldıracağım

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.