Sydney Sweeney başrollü ve Tina Satter’ın yönetmenliğini yaptığı film, gerçek olaylara dayanıyor.

Euphoria ve The White Lotus dizileriyle bildiğimiz ve kilit rollerden birinde olacağı Madame Webb filmini beklediğimiz Sydney Sweeney ilk defa bir politik drama filminde oynuyor. Reality Winner’ın gerçek hikâyesinden uyarlanan Reality filmi, eski bir ABD subayı olan Winner’ın muhbirlik gerekçesiyle, FBI tarafından sorgulanmasını ve suçlu bulunmasını anlatıyor. Fragmana aşağıdan bir göz atabilirsiniz:

Reality – Sydney Sweeney

Detaylar

Hava Kuvvetleri mensubu ve NSA tercümanı olarak görev yapan Reality Winners, 2016’daki Amerikan Başkanlık seçimlerine, dış ülkelerden manipülasyon yapıldığına dair istihbarat raporlarını; gazetelere sızdırma gerekçesiyle beş yıl hapse çarptırılmıştı. Olay, Amerikan iç siyasetinin konusu olduğu için bu olaydan filme kadar haberimiz bile yoktu. Benzer olaylar denmese de yine gerçek olaylara yaslanmasına dayanarak benzer konuda bir film olarak akıllara direkt Oliver Stone imzalı Snowden geliyor. Bu filme dönecek olursak fragman; hem olayın iç yüzüne bir bakış hem ilgi çekici bir hikâye hem de Sydney Sweeney tarafından kaliteli bir oyunculuk vaat ediyor gibi duruyor. Aynı zamanda filmin biraz da belgesel gibi olacağını görüyoruz. Anlaşılan, filmin odak noktası Winners’ın sorgulanma süreci FBI’ın elindeki ses kayıtları üzerinde yoğunlaşıyor.

reality filminin başrolü sydney sweeney

Reality’nin Oyuncu Kadrosu

Tina Satter’ın yazdığı ve yönettiği Reality filmi, yönetmenin sinema sektöründeki ilk uzun metraj denemesi. Reality filmi, Satter’ın yazıp yönettiği Is This A Room isimli tiyatro oyunundan uyarlanıyor. James Paul Dallas, filmin ikinci yazarı ve Sydney Sweeney de seyircinin tanıdığı yüz olarak, başrolde kendine yer buluyor. Josh Hamilton ve Marchánt Davis de Sweeney’ye eşlik ediyor.

İlk gösterimi Berlin Film Festivali’nde yapan Reality filmi, bir buçuk saatten kısa ekran süresiyle 29 Mayıs’ta Max üzerinden yayına giriyor.

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.