İşimiz binbir farklı sektörden haber vermek, analiz çıkartmak, tahmin yürütmek ya neticesinde? Size çok net bir şey söyleyeyim: Bunlardan en kolay istihbaratın çıktığı yer çizgi roman dünyası. Genelde çizgi roman mecraları hiçbir şekilde sızıntılar, kaynaklar, duyumlar kullanmak zorunda kalmıyorlar. Marvel ve DC’nin önümüzdeki altı yedi aylık planlarına ulaşmak, sinema ya da video oyunlarında olduğu kadar zor değil.

Bunun sebebi, çizgi roman yayıncılarının ürünlerini evveliyatla mağazalara satmak gibi bir mecburiyetlerinin olması. Bu yüzden de ilerleyen zamanlarda yürülüğe koyacakları planlarını çok uzun bir süre önce perakende sahiplerine anlatıyorlar. Bunun içerisinde, baya büyük bombalar da oluyor haliyle. Haberi elimize bugün, Heroic Hollywood aracılığıyla ulaşan o dev balık, o koca balina, o atom bombası gibi: Civil War II.

Civil War II

Şimdiden söyleyelim, henüz yüzde yüz değil. Marvel sadece mağazalara bir yüzünde Iron Man’i yeni Captain America Sam Wilson ile kapışırken gösteren resim, diğer yüzünde ise II rakamı ve “Bahar 2016” tarihi olan bir kart yolladı. Resmi bir açıklama yapmadı, ama bence yapmasına gerek de yok. Bu çok net bir şekilde Civil War II’ye işaret ediyor. Bize düşen şey, bundan ne beklememiz gerektiğini çözümlemek. Hemen de belirtelim, çok da bir şey beklememek gerekiyor.

Marvel sinematik cephede yaptıklarını çok uzun zamandır çizgi romanlarla destekliyor zaten. Örneğin geçtiğimiz yıl, Age of Ultron’un çıktığı sırada, Marvel aynı zamanda inanılmaz alakasız, devamlılıktan kopuk Rage of Ultron diye bir OGN (Original Graphic Novel, Özgün Grafik Roman) yayınlamıştı. Civil War II de benzeri bir reklam hareketi olacaktır. Devamlılıktan kopuk olmasını beklemiyoruz, ama ilk Civil War gibi seriler arası dev bir event geleceğini de sanmıyoruz. Bu muhtemelen Secret Wars bünyesindeki Civil War serisini yazan ekibe teslim edilecek bir mini-seri olacak, tarih olarak da Captain America: Civil War’ı desteklemesi amaçlanacak. Yine de, heyecan verici, değil mi?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.