Malumunuz, DC şu sıralar harıl harıl bir sinematik evren kurma konusunda çalışıyor; tüm bunların üzerine dayandığı sütun da Batman v. Superman: Dawn of Justice. İçerisinde DC Comics’in “benim” diyen hemen hemen tüm kahramanlarını bulunduracak olan Dawn of Justice, önümüzdeki ilkbahar ayında vizyona girecek ve büyük ölçüde DC Extended Universe’in temellerini atmaya çalışacak.

Bu çabasının bir bölümü de, ileride solo filmi gelecek kahramanları tanıştırmayı içeriyor. Haliyle Batman ve Superman zaten başrolde olacaklar. Efsane ikilinin haricinde Wonder Woman’ın da ön planda bir rol tutacağını, fragmanlardan biliyoruz. Ama BvS’teki süper kahraman sayısı, bununla bitmeyecek. Cyborg filmde olacak, Aquaman’in de ufak bir gözükeceğini biliyoruz. Bir de elbette, Flash var.

Seth Grahame Smith

O Flash ile ilgili de bir haberimiz var. Batman v. Superman’de Ezra Miller tarafından kısaca gösterilmesi beklenen karakter, 2017’de Justice League filminde gözüktükten sonra, 2018’de de solo filmiyle karşımıza çıkacak. İşte o filmin, bugün itibariyle yeni bir yönetmeni var: Seth Grahame-Smith. Pride and Prejudice and Zombies ve Abraham Lincoln Vampire Hunter kitaplarının yazarı ve son kitabın film uyarlamasının da yönetmeni olan Amerikalı sinemacı, Flash’in başına geçecek.

Film için The Lego Movie ve Jump Street’i yazan Phil Lord ve Christopher Miller bir tretman yazmışlardı ki, bu ikilinin de yönetmenliği üstlenmeleri bekleniyordu zaten. Ama Lord & Miller geek savaşının öteki yakasına, Han Solo filmi çekmek üzere Disney’e gidince, DC Grahame-Smith ile anlaşmış. Kendisinin o tretmanı yeniden yazması da bekleniyor. Böylelikle, benim Flash filmine dair olan inancım da ufalanmış oluyor. Grahame-Smith’in yaptığı işler bende “vay arkadaş” etkisi yaratmadı hiçbir zaman Lord & Miller’ın aksine. O yüzden şimdilik, beni “Flash için karamsar” köşesine yazabilirsiniz.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.