Elton John dünya müzik sahnesinin en renkli, en acayip simalarından biri. Çok renkli de bir hayatı var. 1947 yılında Reginald Kenneth Dwight ismiyle dünyaya gelen John, 1950 yılında daha 3 yaşındayken piyano çalmayı kulaktan öğreniyor. Bundan sekiz yıl sonra, 11 yaşında John. Bir seçmeye katılıyor, daha önce hiç duymadığı bir Handel bestesini dinler dinlemez “gramafon gibi” geri çalınca Londra’daki Royal Academy of Music‘de bir burs kazanıyor.

Beş sene orada okuyan John, dersler esnasında çok bayıyor, hatta bazen dersi sadece metroda dolanmak için ektiği bile oluyor. Ancak yine de model bir öğrenci, çünkü yeteneği çok bariz ve çok doğuştan. Peder bey asker, oğlu bankacı olsun istiyor; ama gerçekten durduğu yerde durası yok Elton’ın.

14 yaşındayken Elton John’ın anne ve babası boşanıyor. John annesiyle beraber, yeni cici babasıyla birlikte yaşamaya başlıyor. 15’inde aile ve eş dost yardımıyla yakın bir barda çalmaya başlıyor. O barda tanıştığı insanlarla grup kuruyor, turnelere çıkıyor. 21 yaşında kadrolu şarkı yazarı olarak DJM Records‘da çalışmaya başlıyor. Bütün bunlar bir noktada birikiyor, birikiyor ve Elton John 23 yaşında ilk hit şarkısıyla hem Amerikan hem de İngiltere listelerine giriyor. Your Song.

İşte bu enteresan ve renkli hayat, özellikle de anlattığımız yerden sonrasını ele alacak bir şekilde sinemaya uyarlanıyor. İşin arkasında Matthew Vaughn var, malumunuz; Kick-Ass, X-Men: First Class, Kingsman gibi müthiş filmlerin yönetmeni. Film “fantastik-müzikal-biyografik” şekli bir kırma olacak ve Elton John’ı Kingsman’ın de başrolü Taron Egerton oynayacak. Ha bu arada, bir de film 17+ olmayı planlıyor. Ne diyelim? Maşallahlık planlasın, çıksın karşımıza gelsin. Bizce gideri var. Sizce?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.