Güz ve haftalar sürecek dizi maratonu bizi karşılamaya başladı bile yavaş yavaş. Dizi sektörü açısından güz dönemi en önemli ve en fazla izleyiciye hitap edilebilecek dönem. Bu nedenle kışı getiren Game of Thrones ve Albuquerque’nin kralının hikayesi Breaking Bad gibi yapımlar dışında pek çok dizi Eylül, Ekim aylarında izleyicilerin beğenisine çıkıyor. Yeni sezona üst hatları ile bakacak olursak Pilot bölümü yayınlanacak olan 33 yeni dizi bulunmakta şu anda. Ve yeni sezonu başlayacak olan devam eden dizilerin sayısı ise 40. Bu kadar dizinin pek çoğunu izlemek istiyor insan. Ancak akşam eve geldiğinizde vakit ayırabileceklerinizin sayısı epey az. Bu nedenle öne çıkan ve dikkat çeken yapımların bir listesini çıkarma ihtiyacı duydum.

Bu sezon tanıdık isimlerle karşılaşacağımız üç yeni dizi bulunmakta.

Brooklyn Nine-Nine

brooklyn nine nine

Lonely Island ile tanıdığımız Andy Saberg bu sefer farklı bir konsept ile bizi güldürmeyi amaçlıyor. Brooklyn Nine-Nine, çeşitliliklerle dolu bir grup detektifin New York’un uç kesimlerindeki bir karakolda yaşadıkları olayları anlatıyor. Ve ilk bölümü geçtiğimiz hafta yayınlandı.

The New Roles

the-crazy-ones-robin-williams-sarah-michelle-gellar

 

Robin Williams (Simon Roberts) ve Buffy the Vampire Slayer, Ringer gibi yapımlar ile tanıdığımız Sarah Michelle Gellar (Sydney Roberts) ikilisinin başrolde oynadığı The New Roles’da büyük bir reklam şirketinde metin yazarı ünvanı ile çalışan baba-kızın hikayesi gösterilmekte. The New Roles da ilk bölümü yayınlanan bir başka dizi.

Once Upon a Time in Wonderland

MICHAEL SOCHA, SOPHIE LOWE

Being Human’ın anavatanı, İngiliz versiyonundan tanıdığımız Michael Socha’nın da rol aldığı Once Upon a Time in Wonderland, Alice Harikalar Diyarında ve Victoria dönemi İngiltere’sinin tatlı bir harmanı olarak ilgileri üzerine çekiyor. İlk bölümü ise 10 Ekim’de yayınlanacak.

 

1 2
Author

"Serim olmak kolay değil." diyerek distopik bir çerçeve çizmeye yeltensem de insan göründüğünden öte bir canlı değil. Hayatın sadeliği ise mutluluktan ibaret. Veyahut tam tersi. Twitter: @mert_serim

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.