Geekyapar yazarları olarak Knives Out filmine olan heyecanımızı daha ilk fragmandan beri dile getiriyoruz. Eski dedektif filmlerine olan açlığımızı dindiren filmi, ne kadar övsek az. Tamam, belki övdüğümüz kadar mükemmel bir film değil ama dedik ya eski dedektif filmlerine açız diye. Tek bir mekân üzerine odaklanan ve basit bir “Katil kim?” sorusu üzerinde duran film, bizi inanılmaz tatmin etti. Biz de haklı olarak Knives Out’un; tek bir filmde kalmamasını, seri olarak devam etmesini istedik ve çok geçmeden bu isteğimiz, Netflix’ten olumlu bir karşılık aldı ve Knives Out’un ikinci hatta üçüncü filmlerinin geleceği doğrulandı. Bütün bu güzel haberler yetmezmiş gibi daha şimdiden oyuncu kadrosundan haberler gelmeye başladı!

Daniel Craig’in, Chris Evans ve Ana de Armas gibi isimlerle başrollerini paylaştığı ilk Knives Out filmi; içerisinde birbirleriyle uyumlu, hiçbiri birbirinin önüne geçmeyen ve hepsinin apayrı lezzet verdiği oyunculuklar ile doluydu. Tam olarak bir dedektif filminin olması gerektiği gibi her karakter ince ince işlenmiş, her birinin motivasyonları ekrana çok doğru bir şekilde yerleştirilmiş harika bir filmdi anlayacağınız. Yani şu an dönüp ilk filmin posterine baksanız, her bir karakterin filmde öne çıktığı bir sahneyi hatırlarsınız. Bu benim için gerçekten tutturulması çok zor ama bir o kadar da güzel bir ayrıntı. Açıkçası tam olarak bu sebepten benim açımdan ikinci filmde kimin oynadığının bir önemi yok. Zira en basit bir figüranın bile kendi parlama anına sahip olduğu ilk filmin tonunu yakalarlarsa, kadroda kim olursa olsun büyük bir keyifle izleriz.

Şimdi bu kadar şey anlattım ama ne yalan söyleyeyim, ikinci filmin oyuncu kadrosuna da apayrı bir coşuyorum. Başrolünde yine Daniel Craig’in, Dedektif Benoit Blanc karakterini canlandıracağı filmde; son yılların önemli aksiyon filmlerinde yer alan Dave Bautista, Fight Club ve American History X gibi filmlerin yıldızı Edward Norton, Moonlight filminden hatırlayacağımız Janelle Monáe ve son olarak WandaVision dizisinde Agatha Harkness olarak hepimizin gönlüne taht kuran Kathryn Hahn’in de yer alacağı açıklandı. Şimdilik bu kadronun, oynayacağı roller hakkında bir fikrimiz olmasa da katilin Kathryn Hahn olduğuna dair büyük şüphelerimiz var.  

Açıkçası zaten hâlihazırda heyecanlı olduğumuz Knives Out’un devam filmine, şimdi nereden baksanız iki hatta üç kat heyecanlıyız! Sizde durum nedir sevgili geekler? Knives Out’un devam filmi kadrosuna heyecanlandınız mı?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.