Dünya geek aleminden haberdar olmak istiyorsanız, Flipboard gibi bir çeşit içerik kümeleyici kullanmanızı tavsiye ederim. Atarsanız RSS feed’leri içeriye, kategorilere ayırırsınız, sonra da sabah işe giderken örneğin, bir bakışta geek dünyasını tarıyorsunuz. Bir habere denk geliyorsunuz mesela. Haber şunu diyor: Big Bang Theory’ye bir spin-off geliyor. Siz bir iç çekiyorsunuz. Hangi karakter acaba?

Şeymiş. Young Sheldon. Küçük Sheldon. Sheldon’ın dokuz yaşındaki hâlini konu alıyor. Sheldon dokuz yaşında yine süper zeki tabii. Liseye gidiyor. Sosyal problemleri? Gırla! Hatta muhtemelen böyle D&D falan oynuyor da olacak, ona da kopulacak, hahahaha, çünkü baksana abi adam astrofizikçi ve D&D seviyor, elbette kızlarla konuşamıyor insanlara dokunamıyor falan olacak. Düşünsenize bunun dokuz yaşındaki hâlini. Hahaha gerçekten gülmekten karnımıza şimdiden ağrılar girdi.

349702-the-big-bang-theory-the-big-bang-theory

Elbette artık ekmek parasını “profesyonel Sheldon’lık” üzerinden kazanan Jim Parsons, bu dizide anlatıcılık rolünü üstlenecek. Onun haricinde işte anne, çocuk, var bir şeyler. Yani bilmiyorum bu dizi hakkında ne denir, nasıl bir yorum yapılabilir ki? Ne diyelim, nasıl tartışalım diziyi? Şunu mu diyelim misal: “Arkadaşım siz manyak mısınız? Küçük Sheldon’la üreteceğiniz, ama büyük Sheldon’la üretemeyeceğiniz şaka nedir? On yıldır yapmadığınız hangi şakayla çıkacaksınız karşımıza?

Yok, onu diyemiyoruz, çünkü Big Bang hâlâ şelale gibi reyting sürüklüyor arkasından. E bu kadar altın yumurtlayan kaz olunca da Amerikan TV mantığı bir noktada “Bundan daha çok” diye emrediyor. Öyle olunca bir yandan Big Bang’e iki sezon daha ekleneceği muhabbeti dönüyor, bir yandan da işte Young Sheldon gibi hiçbir akla veya izana sığmayacak fikirler ortaya konuluyor. Ama hayat böyle be geek! Bir Firefly seversin, 13 bölümde iptal ederler; bir Big Bang vardır, on üçüncü sezonuna gider. N’apacaksın?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.