Uzun zamandır haber almadığınız için unuttuğunuzu düşündüğüm Kral Katili Güncesi’nin dizisini hatırlıyor musunuz? Hani şu yapımı için sevindiğimiz, başına Lin Manuel Miranda gibi müzikal kimliği olan biri geçtiği için iyiden iyiye coştuğumuz ve çok sevdiğimiz bir fantastik eserin televizyon ekranlarına uyarlanacağı için heyecandan yerimizde duramadığımız dizi var ya. Hah işte o dizinin yayınlanacağı televizyon kanalı olan Showtime, dün itibariyle dizi ile olan ilişkilerini kestiğini açıkladı.

Kkc-1

Kral Katili Güncesi dizisi, başından beri kaynak esere olan düşkünlüğümden dolayı heyecanla beklediğim bir eserdi. Projenin akıl hocalığında kitabın yazarı Patrick Rothfuss’un bulunması, diziyi beklememiz için yeterli bir sebepti aslında. Ama bir de müziğin her sayfasına ince ince işlendiği bu kitabı diziye uyarlamak için seçilen kişi Lin Manuel Miranda olunca, ister istemez coşmaya başladık. Gelin görün ki yine hevesimiz kursağımızda kaldı.

Dizinin yayınlanacağı kanal olarak anlaşılan ve 2017 yılından beri dağıtımcılığını üstlenen Showtime şirketi, dün The Holywood Reporter’ın yaptığı habere göre diziyi yayınlamaktan vazgeçti. Dizinin senaryosu bitme aşamasındayken böyle bir ayrılık yaşaması pek tabii hem diziyi bekleyenleri hem de yapımcıları derinden yaraladı. Ellerinde bitmek üzere olan bir senaryo ile kapı dışarı edilen Lin Manuel Miranda ve John Rogers ikilisi ise diziye yeni bir kanal bulmak için çalışmalara başladı.

Showtime’ın dağıtımcılığından ayrılmasından sonra dizi tekrar yapımcı şirketi olan Lionsgate’e döndü. Bu noktadan sonra ise ne olacağını kimse bilmiyor. Dizi yeni bir kanal ile anlaşabilecek mi yoksa daha başlamadan iptal edilen diziler listesine mi girecek hiçbir fikrimiz yok.

c7ce7585e073c3e5a0a75e9d60febf80

Peki, size sorarım ey geek alemi; ne olacak biz Kral Katili Güncesi severlerin bu hali? Bahtımız hiç gülmeyecek mi bizim? Zaten serinin üçüncü kitabı beklemekten bir hâl olduk, bir de şimdi dizinin yeni bir kanal bulmasını beklemek zorunda mı kalacağız? Ne yapalım gidip seriye bir okutup üfletelim mi, kurşun mu döktürelim? Ben artık Deniz’in Witcher Hype Treni yazıları gibi “Kral Katili Güncesi Hype Treni” yazıları girmek istiyorum, fragman yorumlamak istiyorum. Çok mu şey istiyorum?

Siz ne düşünüyorsunuz Kral Katili Güncesi’nin kanalsız kalması ile ilgili? Sizce hangi şirketler talip olur diziye? Yorum kısmımız açıldı biliyorsunuz, mutlaka yorumlarınızı bekliyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Freddy Krueger Reply

    3. kitabı çıkartsın başka bir şey istemiyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.