Netflix’in üzerine çuvalla para attığı ve mükafatını da prestij olarak tahsil ettiği dönem dizisi The Crown‘ın üçüncü sezonu öncesinde ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Daha önceden Kraliçe II. Elizabeth‘i resmederek bir Oscar kazanmışlığı olan Peter Morgan‘ın yürüttüğü dizi ilk iki sezon Kraliçe olarak Claire Foy, onun eşi Prens Philip olarak da Matt Smith‘e yer vermiş; ardından da üçüncü sezonunda zaman sıçraması yaşayacağını açıklayıp Claire Foy’un yerine role Olivia Colman‘ın geleceğini duyurmuştu. Şimdi Colman’ın yanına düşünülen isim ise su yüzüne çıkmaya başladı: Hugh Laurie.

The Night Manager S01E02 - Hugh Laurie

Nasıl, kalp atışlarınızda bir hızlanma oldu değil mi? Elbette olacak. Hugh Laurie bu. Kariyerine Stephen Fry ile kurduğu komedi ortaklığı ile başlayıp, oradan Blackadder gibi işler vasıtasıyla İngiliz komedisinin en üst seviye isimlerinden biri olmaya terfi eden; 2000’lerin başında da House dizisiyle tüm dünyaya dramatik kabiliyetini ispat edip bu esnada da çuvalla ödül toplayan Laurie ismiyle diziye seyirci çekebilecek isimlerden biri. O yüzden bizim sorumuz “iyi olur mu?” değil. Bizim sorumuz “harbiden olur mu lan?” şeklinde.

Bunun da cevabı belli değil. Haberi dünyaya yayan The Daily Mail çok güvenilir bir kaynak değil. Zaten söyledikleri şey de “bir anlaşma geliyor”  ya da “müzakereler sürüyor” da değil. İngiliz tabloid mecrası Peter Morgan’ın Laurie’yi çok istediğini iddia ediyor. Bu konuda da doğru olabilirler açıkçası, Morgan akli ehliyeti yerindeki her insan gibi böylesi bir rolde Laurie’yi görmek ister. Laurie kendini görmek ister mi, orası mesele. Bu noktada da ön plana çıkacak olan şey projedeki isimler olur genelde.

Laurie daha önce hiç Peter Morgan ile çalışmadı, ancak Britanya sinema-TV dünyasında Morgan ağırlığı yüksek bir isim olduğu için buna sıcak bakabilir. Ancak bize sorarsanız, Laurie’yi çekerse çekecek şey Colman olacaktır. İkili daha önce uzaktan birbirine çok dokunan iki karakteri canlandırmışlardı The Night Manager‘da. Birbirleriyle sahneleri azdı, ama aslında tüm hikaye ikisinin canlandırdığı karakterler arasındaki bir satranç karşılaşmasıydı. Burada onları efsanevi bir romantik ikili olarak görmek bence Laurie’nin de içini gıcıklayacaktır.

Ne dersiniz geekler, olması için kaç kurbanlık kesmeye okeysiniz? Yorumlarda yazın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.