Disney’in FOX’u kendi cephesine katması sonrası, Marvel mutantlarının geleceği konusunda herkes bir diken üstünde son vakitlerde. Yapılan bu anlaşmalar sonrasında Deadpool 2’nin hala R-rated bir film olma konusundaki tahtını koruyacağı haberleri içimize su serpse de, geriye kalan tüm mutantlar için insan merak etmeden duramıyor. Ne olacak bu kabiliyetli kahramanlarımızın geleceği?

Deadpool 2’nin gelişine birkaç ay var şunun şurasında, ilk filmi izleyen herkesin de bu süreci çabuk geçirmek için kendince bir yöntemi var sanırsak. Kimisi fragmanları başa sarıp sarıp izliyor, kimisi hafıza tazelemek için çizgi romanlarını tozlu raflarından indirip yeniden hatim etmeye başlıyor. 2016’nın Şubat’ındaki yaşadığımız o efsanevi deneyim sonrası Deadpool 2 için beklentilerin bir hayli tavan olduğu şu sıralar, biliyoruz ki bu bekleyiş cidden zor. Hatta öyle ki yapılan değişikliklere ve eklentilere rağmen bu heyecan kat be kat artıyor.

Misal Domino! Aslında herkesin en büyük beklentisi olan Cable’ın yanında, umutlarımızın Eyfel Kulesi kadar olduğu Domino için güzel haberler de geldi şu günlerde. Zazie Beetz’in hayat vereceği, aslında albino olan ama filmlerde siyahi olacak olan Domino’nun, The Hollywood Reporter’ın belirttiğine göre toplamda üç filmlik kontratı varmış halihazırda. Yani Deadpool 2 sonrasında en az iki filmde daha Domino’yu izleme şansımız olacak bu gelişmeye göre! Peki bu aslında ne demek oluyor? Açıklayalım:

domino_reveal

Öncelikle FOX için bir altın kuyusu haline gelmiş olan Deadpool’un en az bir film daha ilerleyebileceği umutlarını yeşertiyor bu haberimiz. Zira Wade Wilson’ın hikayesi ile evrene giriş yapacak olan Domino için olası tüm bağlantıların yine Deadpool ile sağlanması çok büyük bir ihtimal. Öte yandan Deadpool’u bir üçleme şeklinde tamamlayacaklarını düşünüp geriye kalan tek filmlik Domino anlaşmasını nereye oturtsak diye düşündüğümüzde de, her çizgi roman severin aklına gelen o müthiş ekibin ayak seslerini duyuyor gibi oluyoruz birazcık: Yani X-Force. Zaten Deadpool 2 ile X-Force’un uzaktan gelen tatlı ayak seslerinin, bu Domino haberiyle biraz daha kesinleşiyor olması sizce de şahane değil mi? Cable var, Domino var, Wade deseniz çoktan hazır. E o zaman vur patlasın, çal oynasın efendim!

Tabii bu iki film fazladan anlaşma şu anlık tamamen muamma bir tahmin çerçevesinde. FOX’un Deadpool’u sürekli devam ettirip ettirmeyeceği ya da ikinci filmi sonrası direkt çat diye X-Force’a ışık yakıp yakmayacağı henüz net değil. Bizimki sadece eldeki verilerle yaptığımız bir tahmin. Güzel şeyler düşünüp Marvel’ın FOX ayağı için tüm parmaklarımızı çaprazlamak geliyor içimizden, umarız da beklentilerimizi karşılarlar.

Ne dersiniz, Domino’yu bu sene sonrasında en az iki filmde daha görmek nasıl olacak? FOX-Marvel işbirliğinin çok sağlam adımlar atacağını söyleyebilir miyiz? Deadpool olmazsa işleri biter mi? Yazın bakalım!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.