Geçtiğimiz günlerde Las Vegas’ta bir silahlı katliam yaşandı, belki takip etmiş ya da kulak ucuyla duymuşsunuzdur. Bir adam eline silah aldı, bir otelin tepesine çıktı ve aşağıda konser dinleyen kalabalığa doğru rastgele ateş açmaya başladı. Çok sayıda kişi öldü, daha da fazla kişi yaralandı ve Amerika her zamanki olduğundan daha şiddetli bir biçimde silah politikalarını konuşmaya başladı.

Bu konu her silahlı saldırıdan sonra açılır, hürmeten gerekli söylemlerde bulunulur, sonra da insanlar hayatlarına devam ederdi. Fakat bu sefer Trump’ın yapıp ettikleri sağ olsun, politik olarak şarjı çok dolu insanların sayısı çok fazla olduğundan konu gündemi işgal etmeye seleflerinden daha uzun süredir devam ediyor. Gündemin bu şekilde, bu konu üzerinden ilerlemesi de bir takım kurumlarda bir hassasiyeti mecbur ediyor elbette. Örneğin Netflix’in bütün bu muhabbetlere bakıp “Ben bu dünyaya bir Punisher getiremem şu an” dediği söyleniyor.

Punisher Fragman Müzik Ritm

Aynen öyle. Newsday’in haberine göre Netflix, kuvvetle muhtemel bir noktasında Las Vegas katliamına benzer sahneler içerecek olan The Punisher’ı bir ay kadar erteleme kararı aldı. Şimdi bu noktada aklınızda şöyle bir soru olmalı: The Punisher zaten ne zaman çıkıyordu ki? Çok güzel bir soru, çok da güzel bir cevabı var: Bilmiyorduk, tahmin ediyorduk. Netflix bir pazarlama taktiği olarak dizinin çıkış tarihini fragman ve afişlerde hep redakte ederek yazıyordu, ancak hayranlar Ekim olduğunu eşeleyerek çıkartmışlardı. İşte bu Ekim tarihi, duyuma göre, Kasım sonunu civarına itildi.

Netflix resmi açıklama olarak “bir çıkış tarihi açıklamamıştık, hâlâ da açıklamadık” diyor. Haklılar. Dizi 2017’de çıktığı sürece teknik olarak ertelenmiş olmayacak. Öte yandan, zaten şu an Amerika’nın Punisher’a çok coşmayacağı da çok açık bir gerçek. O yüzden esasında Netflix’i –erteleme varsa– haksız bulmak ya da suçlamak mümkün değil. Peki siz ne düşünüyorsunuz konuyla ilgili?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.