DC’nin baya “Flash ve Arrow’da sevilen çocuklar varmış, onları bir toplayalım” şiarıyla hareket edip başladığı Legends of Tomorrow projesi, en sonunda gelecek hafta Legends of Yesterday ve Legends of Today adlı iki ortak Flash / Arrow bölümüyle hayatımıza resmen girmiş olacak. Her ne kadar dizinin kendisini 21 Ocak’a kadar göremeyecek olsak da, en azından ekibin oluşmasına, hikayenin temellerinin atılmasına şahit olacağız.

İşte bu bölümlerden önce DC, Legends of Tomorrow dizisi için baya bilgi musluklarını sonuna kadar açtı. Yazın bir fragmanına şahit olduğumuz diziye, yepisyeni bir “First Look” yayınlandı ki; zaten fragmanda gördüğümüz şeylerin haricinde, ucuna bir de detaylı karakter tanıtımları, hikaye ipuçları ve ilk bölüm olduğunu varsaydığımız bazı sahneler ekledi. Ha bir de yetinmedi, bir yere –herhalde “çıldırsın köpekler” diye düşünüp– Batman ve Superman referansları da ekledi!

Videoyu aşağıya koyacağız. Evvelinde birkaç görüşümüzü de belirtelim. Eğer dizi anladığımız kadarıyla “Doctor Who + Avengers” şeklinde gidecekse, baya keyifli anlara şahit olabiliriz gibimize geliyor. Yalnız Vandal Savage’ı ilk sezonda durdururlarsa, sonrasında ne yapacaklar? Nasıl sürdürecekler mevzuyu? Artık o da yazarların maharetli ellerine kalmış. Yaratıcı olamazlarsa bile, en azından yarım sezonluk bir “zamanda yolculuk yaptık, süper kahramanlar olarak arkadaşlığın ve ekip çalışmasının önemini öğrendik” hikayesini keyifle izleriz gibime geliyor. Ha bu arada, Batman ve Superman referanslarından da bir şey çıkmayacak; onu da garanti görebilirsiniz yani.

21 Ocak 2016’da gala yapacak dizinin başrollerinde Victor Garber (Martin Stein), Brandon Routh (Ray Palmer), Caity Lotz (Sara Lance), Arthur Darvill (Rip Hunter), Dominic Purcell (Heat Wave), Wentworth Miller (Captain Cold), Ciara Renee (Hawkgirl), Falk Hentschel (Hawkman) ve Franz Drameh (Jefferson Jackson) olacak. Bu sezonluk kötümüz Vandal Savage’ı da Casper Crump oynuyor. Dizide bunların haricinde Stephen Amell, Grant Gustin, Katie Cassidy ve Neal McDonough’yu da diğer dizilerdeki karakterleri olarak görebileceğiz…

https://www.youtube.com/watch?v=c7LlmaFg0lw

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.