GoCompare adlı bir muhasebe şirketi, herhalde ofiste bir noktada çok baydıklarından olsa gerek, Hollywood’un blockbuster filmleri arasındaki ölüm sayısını kıyaslamaya karar vermişler. Gerçekten. Oturup bunu yapmışlar. Binlerce filmi inceleyip, önce en az 50 kişinin öldüğü filmleri elemişler. Ardından da 653 filmi üst üste dizip, en fazla can kaybı hangisinde yaşanıyor onu ölçmüşler.

Kriterleri, ölümlerin ekranda gösteriliyor ya da ciddi anlamda ima ediliyor olması. Yani bir binanın içinde insan olduğunu söylediler, ve o binayı havaya uçurdular ya? O binanın içindeki insan sayısını yazıyorlar kenara. Böylelike bir listeye ulaşıyorlar ve… Ve sonuç gerçekten de sizi şaşırtacak ya. Biz beklemiyorduk en azından.

Biz ilk onun aşağısından başlayalım ilk önce. Onuncu sırada The Avengers var. Onu Braveheart takip ediyor. Sekizinci sırada The Hobbit: Battle of the Five Armies’i görüyoruz. Yedinci sırada The Matrix Revolutions var. Altıncı sırada yine Orta Dünya, The Two Towers ile temsil edilmiş. Beşinci sırada 300: Rise of an Empire duruyor. Dörtte Return of the King, yine Orta Dünya. Üçüncü sırada The Sum of All Fears. İkinci sırada Dracula Untold ve… Birinci sırada:

Guardians of the Galaxy 5

Aynen öyle. Guardians of the Galaxy. Ekranda gösterilen ya da ciddi anlamda ima edilen toplam 83,871 ölüm var. Ve bunların 80,000 tanesi Dark Aster’ın Nova Corps bariyerini yıkıp Xandar’a inişinden geliyor. Zira orada film, açık açık neredeyse tüm Nova Corps elemanlarının Hakk’ın rahmetine kavuştuğunu söylüyor. Ancak biz o an sadece bunu parlak bir örümcek ağı dev gemi tarafından yıkıldı olarak gördüğümüz için, çok takmıyoruz. Ama demek ki artık çizgi roman filmlerinin katliam makinesi olarak Man of Steel’a yüklenmemek gerekiyor. Artık ayıp odağımız Guardians. Yazıklar olsun Guardians. Çoluk çocuk izliyor o filmi!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.