Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz hafta önümüze bombastik bir haber düşmüş; Jon Bernthal’in bir takım organizasyon ziyaretlerini Netflix için yapacağı çekimlerden ötürü erteleyeceği açıklanmıştı. Biz de hâliyle, “Bayram değil, seyran değil, Netflix’in henüz çektiği tek şey Iron Fist, Bernthal nereye gidiyor?” diye sormuş, kendimizce cevaplar aramıştık. Biraz bekleseymişiz, olay kendinden anlaşılacakmış zaten.

Jon Bernthal solo Punisher dizisini çekiyor. En azından Just Jared sitesinin, Bernthal’in gözüktüğü set fotoğraflarını servis ederken yaptığı iddia bu. Henüz resmi bir açıklama gelmedi, o yüzden belki Just Jared’ın yanlış yorumlaması da olabilir. Ancak kulağa mantıklı da geliyor. Çünkü Iron Fist seti değilse, Bernthal’i görebileceğimiz iki yer var Punisher canlandırırken. Bir tanesi kendi dizisi, bir tanesi de Defenders.

jon-bernthal-starts-filming-the-punisher-first-set-photos-02

O yüzden %99 olarak yazabilirsiniz kenara. Gelen bilgiler, dizinin çekimlerinin Crime kod adıyla başladığı yönünde. Yalnız bu, durumun yine de çok acayip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Punisher’ın sadece başrolü ve başyazarı (Steve Lightfoot) belli. Onun haricinde bir de Ben Barnes’ı koydular kadroya, başka da kimse yok. O hâlde kimi çekiyor bu kadro? Neyi çekiyor? Senaryo yazıldı mı bu kadar kısa sürede? Her şey hazırdı da hemen prodüksiyona mı başlandı?

Bu gelişmeleri mantık çerçevesine oturtacak üç açıklama var. Birincisi, Just Jared yanılıyor olabilir. Bu Punisher’ın başka bir yerde göreceğimiz bir konuk performansı olabilir. İkincisi, Frank Castle’ın belli ki derbeder bir dönemi çekiliyor. Tek başına, saç sakal uzatılmış. Bu perişan sahneler, Bernthal’in takviminde yer bulunduğu için hemen çekilmiş olabilir. Üçüncü ihtimal de, bu başlayan şey, Defenders’ın çekimleri olabilir. İlk olarak da aradan Punisher’ı çıkartmışlardır belki. Her neyse, kısa bir süre sonra zaman doğrusunu gösterecek. Merakla bekliyoruz!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.