Merakla beklenen Logan eleştirmenlere ve basın mensuplarına izletildi geçtiğimiz günlerde. Ve filmin üzerine gerçekten çiçeklerle, ballarla gidiliyor. Filmin nevi şahsına münhasır kurgusu, bizim daha önce sözünü ettiğimiz post-süper kahraman filmi olma meselesi ve genel olarak atmosferi çok yüksek sesle övülüyor. Hugh Jackman’a da övgüler çok ama, bütün her şeyin ortasında bir de ayrı bir parantez Dafne Keen için açılıyor. Malumunuz, kendisi filmde Ellie’yi oynuyor. Pardon, kendisi filmde X-23’ü oynuyor.

Bu övgüler üzerine konuşan Logan yönetmeni James Mangold, We Got This Covered sitesine verdiği bir röportajda, X-23 karakteri üzerine epey umut verici şeyler söyledi bu yüzden. Biz direkt söylediği şeye geçelim, ardından üzerine konuşalım biraz:

Bence Dafne filmde gerçekten harikulade. Ben o karaktere dair bir film daha görmek isterim, ve kesinlikle o filmin bir parçası olmak da isterim. Benim için filme kattığım en önemli şeylerden biri, filmi aile olgusu üzerine şekillendirmekti, Laura’yı dahil etmekti ve bu ile Charles’ın hastalığının yarattığı baskıyı incelemekti

logan-x-23-first-look-0900-206280

Mangold bir başka röportajında, kağıt üzerinde dahi hiçbir şeyin resmi olmadığını söylüyor. Ancak, biz bunu çok yemiyoruz. Hugh Jackman’ın emekli olacağını açıklamasıyla birlikte X-23’ün filmde olacağını duyduğumuzdan beri, zaten biz böyle bir devir teslimi bekliyoruz. Fox şu an resmi olarak bir şey açıklamaya hazır olmayabilir, ama gelen tepkiler olumlu olursa, bir X-23 filmi için mutlaka düğmeye basacaktır. Çünkü X-23’ü filme koymalarının yüzde seksen sebebi bu tepkiyi ölçmek zaten.

Peki nasıl bir rota izlenecek? Mangold’un bazı beyanlarında bu olası X-23 solo filmini Keen ile çekmek istediğine dair imalar var. İngiliz-İspanyol genç aktris, şu an 12 yaşında. Bir çocuk aktör için en tehlikeli yaşlar. Boy atacak mı, ilgisi devam edecek mi, role yakışmayı sürdürecek mi… Fox bu riskleri alırmış gibi gelmiyor kulağa. Ama bir yandan da, spesifik olarak Keen çok övülüyor, o yüzden kim bilir? Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.